Inaugurujący hit kolejki w rozgrywkach AGLPN na remis

2016-03-14

Po 110 dniach przerwy rozgrywki wznowiła Amatorska Gmina Ligi Piłki Nożnej Łubowo – Pobiedziska.

W meczu otwarcia 14. kolejki w Łubowie spotkały się dwie najlepsze drużyny rundy jesiennej, lider rozgrywek - Piast Łubowo, oraz tracą do niego dwa punkty ekipa Walecznych Kłecko.

Już w drugiej minucie spotkania Piast mógł objąć prowadzenie, jednak fatalny strzał lewego pomocnika gospodarzy minął bramkę w znacznej odległości. Z biegiem czasu to Waleczni zaczęli przejmować inicjatywę na boisku, ale celowniki piłkarzy z Kłecka były tego dnia bardzo rozregulowane. W 34 minucie do siatki rywali trafił Waldek Olszewski, sędzia wskazał na środek boiska, ale po konsultacji z sędzią liniowym zmienił decyzję i odgwizdał spalonego. Piast w pierwszej połowie stworzył sobie jeszcze tylko jedną okazję do zdobycia gola, po wykonywanym rzucie wolnym pośrednim z odległości trzech metrów od bramki, który skutecznie zablokowali obrońcy z Kłecka. Dziesięć minut po przerwie Piast wyszedł na prowadzenie. Rzut różny wykonał Patryk Kanclerz, a zamieszenie w polu karnym wykorzystał Tomasz Wiśniewski kierując piłkę z bliskiej odległości bo bramki. Na odpowiedź Walecznych czekaliśmy do 68 minuty, kiedy to Mateusz Kriger sprytnie rozegrał rzut wolny i dograł piłkę do Michała Kaczora, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy pewnie ulokował futbolówkę w siatce. Co ciekawe był to jego pierwszy kontakt z piłką, gdyż ledwie trzy minuty wcześniej zameldował się na murawie. Wynik już do końca nie uległ zmianie, Piast Łubowo remisuje 2:2 z Walecznymi Kłecko, końcowy rezultat bardziej ucieszył drużynę z Łubowa.