Indywidualne Mistrzostwa Polski w wieloboju letnim

2014-06-14

Jestem zawodnikiem startującym głównie w konkurencji skoków na celność lądowania. Startuję również w wielobojach spadochronowych: letnim (skoki na celność, pływanie, bieganie, strzelanie) oraz zimowym (skoki, slalom gigant, pływanie, strzelanie).

W 2012 roku zająłem 2 miejsce w klasyfikacji indywidualnej podczas Mistrzostw Polski w wieloboju letnim. W tym roku wystartowałem ponownie i udało mi się zająć 3 miejsce. Zmieniono nieco konkurencje : były skoki na celność, pływanie na dystansie 50 m, oraz 2 konkurencje strzeleckie - z broni długiej (karabinek Beryl) oraz z broni krótkiej (pistolet Wist). Wielobój odbywał się w dniach 04-07 czerwca 2014 roku na terenie lotniska 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Nowym Glinniku, na strzelnicy 25 BKPow w Tomaszowie Mazowieckim oraz na terenach sportowych Centrum Przygotowań Olimpijskich w Spale. W zawodach wystartowało łącznie 25 zawodników, zarówno wojskowych jak i cywilnych. Odbyło się 8 osiem kolejek skoków na celność lądowania. Pozycja zajmowana po danej konkurencji stawała się punktami zawodnika. Czyli wygrywa ten, który na końcu zawodów ma najmniejszą liczbę punktów. Ja niestety 2 miejsce przegrałem tylko o 1 punkt. Pierwsze miejsce zajął Rafał Mereziński reprezentujący 25 Brygade, 2 miejsce Radosław Sapieja z Wrocławia. Zaowdy zostały zorganizowane przez Związek Polskich Spadochroniarzy - oddział w Łodzi, dzięki uprzejmości Generalnego Dowództwa Sił Zbrojnych RP. Sponsorem nagród była firma IT Serwis.