Instruktor Cajuero Krzysztof Moszyk z Gniezna prowadził warsztaty w USA

2015-05-25

Instruktor Cajuero Krzysztof Moszyk jest założycielem i głównym trenerem w Centrum Capoeira Gniezno oraz osobą sprawującą pieczę nad działaniem grupy w Polsce i Europie.

14 maja Cajuero Krzysztof  Moszyk  wrócił z miesięcznego pobytu w Stanach Zjednoczonych. Był o to jego czwarty wyjazd do USA, tym razem leciał na zaprosznie organizatorów i był jednym z gości specjalnych na festwalach i warsztatach Capoeira.

W dniach 16-20 kwietnia Cajuero Krzysztof  Moszyk był jednym z 50 zaprosznych gości na  warsztaty i Batizado organizowanych przez C. Mestre Maranhao w miejscowości New Brunswick, NJ. Następnie prowadził treningi Capoeira w Atlatnic City w tamtejszej sekcji. W połowie pobytu wyruszył na drugi koniec Stanów do miejscowości Seattle w stanie Waszyngton gdzie został poproszony o zapiekowanie sie klubem Capoeira podczas wyjazdu Mestre (Mistrza) Coquinho do Brazylii. Prowadził trzy treningi dziennie ucząc przyszłych instruktorów jak trenować i jak prowadzić zajęcia.

Pod koniec swojego pobytu w Stanach pojechał do Newark NJ, gdzie był jednym z trzech gości specjalnych prowadzących warsztaty i egzaminy na stopnie Capoeira, oraz pomagał organizować pokaz tańców Brazylijskich.

 

Podczas swojego pobytu w USA Cajuero Krzysztof  Moszyk poznał wielu  mistrzów i instruktorów Capoeira, z którymi mógł się podzielić i wmienić  doświadczeniami. Został też  zaproszony jako jeden z trzech głównych gości prowadzących Festiwal Capoeira "Roda no Quadrato", który odbędzie sie w Sierpniu tego roku w Sawanah w stanie Georgia w USA  .

 

Podczas jego nieobecności Cajuero Krzysztof  Moszyka zajęcia Capoeira prowadzili wyznaczeni instruktorzy: Graduado Trosquinho Paweł Moszyk i Graduado Querido Miłosz Świątek.

 

Grupa w Polsce i w świecie ciągle się rozwija, opiekę nad wszystkim sprawuje główny Mistrz znany i szanowany w Świecie Mestre Coquinho, który co roku gości w Gnieźnie. Nad sekcjami w Europie: Polska Szkocja , Niemy opiekę sprawuje trener Krzysztof Moszyk ( Instrutor Cajuero). W samym Gnieźnie  Capoeira ciągle się rozwija , znajduję sie tu główne Centrum Capoeira do którego przyjeżdżają trenować instruktorzy prowadzący swoje sekcje w Polsce.

 

Centrum Capoeira Gniezno/ foto Koko Lanham / Cajuero

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,instruktor-cajuero-krzysztof-moszyk-z-gniezna-prowadzil-warsztaty-w-usa.html