Intensywny weekend Stellistów Niechan Gniezno za nami!

2021-05-12

Bardzo intensywny weekend 8-9 maja mają za sobą tenisiści stołowi Stelli Niechan Gniezno. Tenisistki stołowe Stelli Niechan rozegrały dwa mecze ligowe I ligi kobiet zaś pozostali zawodnicy klubu brali udział w rozgrywkach indywidualnych.

Remis i porażka Stelli Niechan Gniezno w 1 lidze

W kolejnym spotkaniu I ligii kobiet grupy północ zawodniczki Stelli Niechan Gniezno zmierzyły się z zespołem z Rawy Mazowieckiej. Po emocjonującym spotkaniu dziewczyny niestety uległy rywalkom 6:4. Bardzo blisko odwrócenia wyniku była Emilia Kijok, która uległa Wiktorii Wrzosek 2:3, a także debel Lipska- Lewandowska zakończony również tym samym wynikiem. Punkty dla Stelli wywalczyły: Kijok - 1, Lewandowska - 1, Lipska - 2. Należy podkreślić bardzo dobrą grę szesnastoletniej Zuzanny Lewandowskiej i pewne zwycięstwo w stosunku 3:0 z wyżej notowaną Katarzyną Gierach.
W niedzielnym spotkaniu mecz przeciwko zawodniczkom z Łodzi zakończył się wynikiem 5:5. Blisko zwycięstwa była Zuzia Lewandowska i Emilia Kijok, które minimalnie uległy przeciwniczkom 3:2. Punkty zdobyły: Kijok -1,5 , Drankiewicz - 0,5 , Lewandowska - 1,5 , Lipska - 1,5.

Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie Stołowym

W niedzielę 9 maja, jedna z naszych zawodniczek - Agata Klabińska nie mogła walczyć razem ze swoją drużyną w meczach 1 ligi kobiet w Rawie Mazowieckiej i Łodzi, ponieważ tym razem reprezentowała barwy uczelniane na Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski w kategorii indywidualnej. Po pewnym wyjściu z grupy, w półfinale pokonała uczelnianą koleżankę Aleksandrę Lebiodę 3:0, a później w finale wygrała 3:0 z również reprezentującą Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu Mają Zielińską, na co dzień zawodniczkę 1 ligowej LKTS Luvena Luboń. Tym samymStellistka okazała się najlepsza w całym turnieju i zdobyła złoty medal bez straty seta.

Grand Prix Wielkopolski Żaków

W miniony weekend, w Złotowie, rozegrany został I Turniej Grand Prix Wielkopolski w kategorii żaków. Udanie zaprezentowała się, debiutująca w tej kategorii wiekowej, dziewięcioletnia zawodniczka Stelli Niechan Gniezno Marta Górkowska. Najpierw odbył się Turniej Eliminacyjny, w którym wystartowały 24 zawodniczki. Marta pokonała wszystkie swoje przeciwniczki, zajęła 1 miejsce awansując tym samym do Turnieju Głównego. Tam 32 najlepsze zawodniczki z wielkopolski walczyły systemem pucharowym o awans do Turnieju ogólnopolskiego. Nadspodziewanie dobrze radziła sobie Marta Górkowska, pokonując pewnie kolejne rywalki wywalczyła awans do ½ finału. W półfinale uległa jednak Lenie Spławskiej (LKS Orzeł Wysocko Wielkie), triumfatorce całego Turnieju. Ostatecznie Marta została sklasyfikowana na bardzo wysokim 4 miejscu.