IV Bieg Zajączka Wielkanocnego zaliczony

2018-04-03

Cztery reprezentantki „Kijkowego Trzemeszna” wybrały się 31 marca do Poznania, aby wziąć udział w IV Biegu Zajączka Wielkanocnego.

Poza rywalizacją nordic walking na pięciokilometrowym odcinku, w ramach imprezy odbyły się biegi na dystansie 5 i 10 km oraz konkurencje biegowe dla dzieci i młodzieży. Trasy poprowadzono ścieżkami Lasów Miejskich nad Stawem Olszak przy ul. Dymka.

Na starcie do marszu z kijkami stanęło 63 zawodników, w tym 39 kobiet. Dzięki dobrym wynikom, trzemesznianki zostały wysoko sklasyfikowane, zarówno w kategorii open jak i wśród kobiet. Na trzecim stopniu podium stanęła Agnieszka Kędzierska, która na pokonanie dystansu potrzebowała 34,14 min. W klasyfikacji generalnej zajęła siódme miejsce. Czwarta lokata w kategorii kobiet przypadała w udziale Kamili Kolberg. Uzyskany przez nią czas 34,37 min. dał jej dziesiątą pozycję na końcowej liście. Piątą kobietą w kijkowych zmaganiach była Angelika Płachcińska, która z wynikiem 34,38 min. uplasowała się tuż za klubową koleżanką. Marzena Stankowska przebyła trasę w 38,47 min. Umożliwiło jej to zajęcie dziewiątego miejsca wśród pań i XVII w klasyfikacji generalnej.

Zawodnikom przyszło zmierzyć się z bardzo malowniczą i wymagającą trasą o typowo przełajowym charakterze. Organizatorem IV Biegu Zajączka Wielkanocnego był „Maratończyk” Maciej Łucyk oraz Klub Biegacza „Maratończyk” Poznań.

Warto nadmienić, iż impreza ta wchodzi w skład Grand Prix Poznania. Pozostałe biegi do zaliczenia to: