Izabela Bąkowska - Wicemistrzynią Polski w triathlonie Sława 2016!

2016-07-28

Dnia 23 lipca w miejscowości Sława w województwie Lubuskim odbyły się Mistrzostwa Polski młodziczek w triathlonie. Miło nam poinformować, że zawodniczka GTT Diament ,, Maciejka" Izabela Bąkowska została Wicemistrzynią Polski.

Po emocjonującej walce Olga Masłowska zajęła 4 miejsce w kategorii juniorek przegrywając o 0,06 setnych sekundy miejsce na podium. Piotr Zabiszak podobnie jak Olga Masłowska zajął również punktowane 4 miejsce w kategorii juniorów. A w ramach rywalizacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w triathlonie Filip Kasprzyk reprezentujący kadrę wielkopolski uplasował się również na 4 miejscu.
Występ naszych zawodników można uznać za udany ale zabrakło nam odrobiny szczęścia bo jak widać tego dnia prześladowała nas cyfra 4.

Kowalski Kuba- 19m kat.junior młodszy

W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sławie 24.07.2016 roku odbyła się również rywalizacja Mistrzostw Polski Sztafet w triathlonie. Miło nam poinformować, że nasze województwo reprezentowały aż 3 sztafety. Z których najlepsza uplasowała się na drugim miejscu w składzie Zygmunt Marta - MLUKS Triathlon Koło, Filip Kasprzyk GTT Diament Maciejka,Bohater Paulina MLUKS Triathlon Koło, Falbowski Maciej UAM Poznań.
Swoją obecność zaznaczyli odnosząc bardzo wysokie miejsca młodzi zawodnicy w aquathlonie. Bartosz Majorczyk wszedł na 3 stopień podium natomiast Jonasz Gleba zajął 6 lokatę.

Zawodnicy GTT Diament przygotowują się do startu w Blachowni w ramach Pucharu Polski który odbędzie się 31.07.2016 roku.