Jakub Gewert dalej niepokonany w lidze niemieckiej!

2018-06-18

Jakub Gewert kontynuuje świetną passę w rozgrywkach II ligi berlińskiej. W czwartek kolejce spotkań rozgrywanej w niedzielę 10 czerwca, jego zespół BTTC Grün-Weiß pokonał TC 1899 Blau-Weiss Berlin III w stosunku 7-2, a Gnieźnianin zdobył komplet punktów w grze singlowej i deblowej.

BTTC Grün-Weiß - TC 1899 Blau-Weiss Berlin III  7:2

W grze pojedyńczej Gewert pokonał Niemca, Andre Ebinal’a w stosunku 6-2 6-0. Mecz do stanu 3-2 w pierwszym secie był wyrównany, potem nasz zawodnik włączył ‘’szósty bieg’’ i w łatwy sposób rozprawił się z przeciwnikiem.

W grze podwójnej Jakub w parze z Chilijczykiem, Diego Vasquez’em pokonali niemiecko-rosyjską parę Marc Drwecki/Mikhail Variychuk w stosunku 6-4 3-6 10-5. Spotkanie od początku było zacięte. Obie pary kilkakrotnie wymieniały się prowadzeniem. W pierwszym secie więcej ‘’zimnej krwi’’ zachowała para BTTC
Grün-Weiß, lecz w drugiej partii górą byli przeciwnicy. Supertiebreak mimo prowadzenia na początku gości z TC Blau-Wiess, zakończył się zdecydowanym zwycięstwem pary Gewert/Vasquez.

BTTC Grün-Weiß – Tennis-Club Tiergarten  1:5

W drugim meczu, rozgrywanym 17 czerwca, BTTC Grün-Weiß przegrał na wyjeździe z Tennis-Club Tiergarten 1-5, a jedyny punkt singlowy grając na pierwszej rakiecie zdobył Gnieźnianin. Pokonał on Niemca, Daniela Gerlach’a w stosunku 6-4 6-4. Mecz na korcie centralnym był bardzo zacięty. Oboje zawodnicy na przemian wymieniali się prowadzeniem w meczu. Jakub prowadził już 5-1 w drugim secie i mógł zakończyć spotkanie przed czasem, ale Gerlach wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i doprowadził do stanu 5-4. W ostatnim gemie meczu serwis naszego zawodnika funkcjonował na wysokim poziomie i mógł on się cieszyć z kolejnego zwycięstwa w rozgrywkach. Ponieważ po meczach singlowych wynik spotkania był już rozstrzygnięty, mecze deblowe nie zostały rozgrywane.

W następnej kolejce 24 czerwca, klub Gewerta, BTTC Grün-Weiß zmierzy się z drużyną Tennis-Club SCC Berlin IIII. O wynikach tego spotkania będziemy informować na bieżąco.

Materiał/Foto: Jakub Jaśkowiak