Jakub Różak i Agata Klabińska wygrywają i awansują

2016-02-14

W niedzielę 14 lutego w Poznaniu rozgrywany był 3 Turniej Grand Prix Wielkopolski Juniorów. Udział wzięło ponad siedemdziesięciu najlepszych zawodników z całej Wielkopolski.

Świetnie spisali się młodzi zawodnicy Stelli Niechan Gniezno, podopieczni trenerów: Eugeniusza Krugera i Tadeusza Nowaka. Można powiedzieć, że zdominowali zawody. 
 
W konkurencji dziewcząt wygrała Agata Klabińska pokonując w półfinale Aleksandrę Kędzię z Maratonu Moskurnia 3:1, a w finale koleżankę klubową Anitą Chudy 3:0. Anita Chudy w pierwszym meczu półfinałowym pokonała Maję Zielińską 3:2, jednak w rewanżu decydującym o drugim miejscu uległa 2:3. Konkurencję chłopców wygrał stellista Jakub Różak. W ćwierćfinale  Jakub wygrał z Dawidem Mikułą 3:1, w półfinale z Denisem Bolewiczem 3:2, a w finale również po wyrównanym meczu pokonał innego stellistę Filipa Kujawę 3:2. Szóste miejsce zajął Dawid Balcerzak. 
 
 Dwóch pierwszych zawodników w konkurencji dziewcząt i chłopców uzyskało awans do finałów ogólnopolskich, które rozegrane zostaną za dwa tygodnie w Nadarzynie. Tak więc trzech stellistów: Agata Klabińska, Jakub Różak i Filip Kujawa reprezentować tam będą Gniezno i Wielkopolskę.
 
A za tydzień kolejne ważne zawody. W sobotę kolejka ligowa. Zespół pierwszoligowy Stelli Niechan gościć będzie w hali GOSiR przy ul. Jolenty drużynę wicelidera ATS Białystok. Natomiast zespół męski w drugiej lidze wyjeżdża na ważne mecze do Kłodawy i Lubonia. W niedzielę w Poznaniu rozgrywane będą Mistrzostwa Wielkopolski Seniorów.
 
Tadeusz Nowak 
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,jakub-rozak-i-agata-klabinska-wygrywaja-i-awansuja.html