Jakub Różak i Agata Klabińska wygrywają „ pingpongowy” turniej w Poznaniu

2015-11-09

Znakomicie spisali się młodzi tenisiści stołowi Stelli Niechan Gniezno podczas turnieju Grand Prix wielkopolski Juniorów rozegrany w Poznaniu.

W zawodach startowało łącznie ponad sześćdziesięciu zawodników. Utalentowany siedemnastoletni Jakub Różak w meczu półfinałowym pokonał 3:1 Tomasza Mrozka z KS „Dąbcze”, a w finale kolegę klubowego Dawida Balcerzaka. To właśnie wynik piętnastoletniego Dawida był największą i miłą niespodzianką. Dawid w półfinale pokonał Dawida Jóźwiaka z Polonii Śmigiel 3:1. Na dodatek trzecie miejsce zajął inny stelista Filip Kujawa. Równie świetnie spisała się Agata Klabińska wygrywając cały turniej, w półfinale Katarzynę Cembrowicz z Ostroroga 3:0, a w finale Maję Zielińską z Lubonia 3:1. Sukces Agaty jest tym bardziej cenny, iż dzień wcześniej późno w nocy wróciła z meczu 1 ligi z Białegostoku. Trzecie miejsce zajęła Anita Chudy. Jakub Różak, Dawid Balcerzak i Agata Klabińska awansowali do finałów Ogólnopolskich stanowiących eliminację do Mistrzostw Polski Juniorów. Zawody rozegrane zostaną na początku grudnia w Drzonkowie. Tak więc kolejny bardzo dobry występ podopiecznych trenerów: Eugeniusza Krugera i Tadeusza Nowaka.