Jarosław lepszy od „Pszczółek”

2022-09-25

Miłe złego początki – tak można określić rozegrany w sobotę, 24 września w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki trzeci mecz MKS - u PR URBIS Gniezno w Superlidze. Do stanu 8:8 wszystko szło dobrze, jednak później na parkiecie dominowały już doświadczone jarosławianki…

Pierwsze dwie minuty to dużo walki wręcz na parkiecie. W 2 minucie, bramkę dla drużyny z Jarosławia z rzutu karnego zdobyła Małgorzata Trawczyńska. Nie minęło kilkanaście sekund, a wyrównała Magdalena Nurska. Pół minuty później, JKS znów prowadził i ponownie na listę strzelczyń wpisała się Małgorzata Trawczyńska. W 5 minucie, po bramce Aleksandry Dorsz jarosławianki prowadziły 3:2. Minutę później, trafienie dla MKS - u zaliczyła Monika Łęgowska. Ta sama szczypiornistka ponownie wpisała się na listę strzelczyń w 8 minucie meczu. Chwilę później, niezłą interwencją w zespole „Pszczółek” popisała się Daria Konieczna. Po kilkudziesięciu sekundach mieliśmy remis, a bramkę po ładnej akcji zdobyła Malwina Hartman. W 11 minucie, po ładnej akcji JKS – u, bramkę zdobyła Joanna Gadzina. W 13 minucie, w słupek gnieźnieńskiej bramki trafiła Aleksandra Zimny. Po bramce Lesii Smolinh, jarosławianki prowadziły 10:8. Prowadzenie JKS - u podwyższyła minutę później Valiantsina Nestsiaruk. W 17 minucie, rzut karny na bramkę  wykorzystała Małgorzata Trawczyńska  i Jarosław prowadził 12:8. Gnieźnianki również miały swoje okazje, jednak dobrze w bramce JKS - u spisywała się Weronika Kordowiecka. W 19 minucie, bramkę  dla gości zdobyła Joanna Gadzina i JKS prowadził już 14:8. W 21 minucie, skuteczną interwencję po silnym rzucie Lesii Smolinh, zanotowała Daria Konieczna. Dwie minuty później, trafienie dla gnieźnianek zaliczyła Magdalena Widuch. W 24 minucie, dobrej okazji na podwyższenie prowadzenia drużyny z Jarosławia, nie wykorzystała Wiktoria Gliwińska. Minutę później, wykorzystując pustą bramkę rywalek, trafienie rzutem ze swojej połowy zaliczyła Agnieszka Siwka. Do przerwy „Pszczółki” przegrywały z drużyną z Jarosławia 13:18.

Drugą część meczu od bramki rozpoczęły jarosławianki, a gola zdobyła Aleksandra Zimny. Szczypiornistki z Pierwszej  Stolicy odpowiedziały trafieniem Oliwii Kuriaty. W 33 minucie, swoją czwartą bramkę w meczu, zdobyła Aleksandra Zimny. W 34 minucie, świetną obroną po silnym rzucie Joanny Gadziny, popisała się Daria Konieczna. Kilkanaście sekund później, bramkę dla „Pszczółek” zdobyła Malwina Hartman. W 40 minucie, na tablicy wyników był rezultat 23:16 dla przyjezdnych. W 45 minucie, bramkę dla Jarosławia zdobyła Valiantsina Nestsiaruk. Trzy minuty później, po niezłej akcji MKS - u, bramkę zdobyła Monika Łęgowska. Chwilę później, ta sama zawodniczka trafiła w słupek bramki drużyny z Jarosławia. W 51 minucie, Łęgowska zdobyła swoją czwartą bramkę w tym spotkaniu i było 25:19 dla JKS - u. Na pięć minut przed końcem meczu, przyjezdne prowadziły 28:20. W 56 minucie, bramkę z rzutu karnego dla MKS - u zdobyła ponownie skuteczna Monika Łęgowska. Kilkanaście sekund potem, trafienie dla „Pszczółek” zdobyła także Agnieszka Siwka. Ostatecznie szczypiornistki MKS - u PR URBIS Gniezno przegrały z EUROBUD JKS - em Jarosław 24:31.

MKS PR URBIS Gniezno  –  EUROBUD JKS Jarosław 24:31 (13:18)

Najwięcej bramek:
MKS PR URBIS Gniezno: Magdalena Nurska – 8.
EUROBUD JKS Jarosław: Valiantsina Nestsiaruk i Aleksandra Zimny – po 6.
MVP: Valiantsina Nestsiaruk

Skład MKS-u PR URBIS Gniezno: Daria Konieczna, Dominika Hoffmann (bramkarki)  - Agata Alwin, Karolina Kasprowiak, Agnieszka Siwka, Marta Giszczyńska, Karolina Chojnacka, Maria Tanaś, Oliwia Kuriata, Magdalena Widuch, Milena Kaczmarek, Sandra Guziewicz, Magdalena Nurska, Malwina Hartman, Martyna Matysek, Monika Łęgowska (zawodniczki z pola). Trenerami MKS – u PR URBIS Gniezno są: Robert Popek i Roman Solarek.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ