Jeden walkower trzy porażki dwa remisy oraz jedno zwycięstwo grup młodzieżowych Mieszka Gniezno

2014-11-12

Po dwutygodniowej przerwie drużyny młodzieżowe Mieszka Gniezno, wróciły do zmagań ligowych o punkty sezonie 2014/2015 w ramach rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu.

Zespoły gnieźnieńskie w miniony weekend 8-9 listopada rozegrały przedostatnią kolejkę ligową a 15-16 listopada drużyny młodzieżowe Mieszka Gniezno zakończą swoją rywalizacje piłkarską we wszystkich grupach jesienią 2014 roku.

Przedstawiamy wyniki drużyn Mieszka Gniezno oraz strzelców bramek:

A1 Wojewódzka: Junior St. Trener- Paweł Bartkowiak
Poznańska 13 Poznań - Mieszko Gniezno 2:1 (1:0)

Bramka dla Mieszka – Dominik Jabkiewizc
(o tym spotkaniu relację zamieściliśmy na naszej stronie internetowej)

Bramka dla Mieszka- Jan Tomaszewski, Kacper Dopieralski, Adam Kowalski

Podziałem punktów w ligowej tabeli a co za tym idzie remisem 2:2 zakończyło się spotkanie rewanżowe w ramach derbów Miasta Gniezna, w niedzielę 9 listopada , do którego doszło na płycie boiska ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącym się przy ulicy Strumykowej pomiędzy Mieszkiem Gniezno a KS Gniezno. W pierwszym meczu triumfowali mieszkowcy wygrywając tamten mecz zdecydowanie 6:0. W rewanżu nic nie zapowiadało że wicelider tabeli może mecz zakończyć remisem. Podopieczni Dariusza Kuryly bowiem prowadzenie 1:0 objęli w 2 minucie po golu Jana Tomaszewskiego. Potem dwa celne trafienia do bramki gnieźnieńskiej zaliczyli piłkarze KS Gniezno, po których to oni wyszli na powadzenie 2:1. Autorami dwóch goli dla KS Gniezno okazał się Wojciech Mikołajczak. Jeszcze przed przerwą mieszkowcy doprowadzili do stanu 2:2 za sprawą zdobytej bramki Kacpera Dopieralskiego. Po zmianie stron w 70 minucie Mieszko straciło trzecią bramkę po której przegrywało 2:3. Gola dla KS Gniezno zdobył Mikołaj Nowacki. Ostatni gol w meczu, który był od początku do końca wyrównanym pojedynkiem piłkarskim w wykonaniu obu drużyn został zdobyty w 80 minucie a autorem jego okazał się mieszkowcy. W zespole Mieszka Gniezno bramkę zdobył Adam Kowalski, który nią doprowadził do stanu 3:3. I spotkanie zakończyło się remisem i podziałem punktów w ligowej tabeli przez oba zespoły.

Skład trampkarzy starszych Mieszka Gniezno: Adrian Lisek, Jacek Nowak, Michał Nowakowski, Kacper Dopieralski, Jakub Olejniczak, Jan Tomaszewski, Kacper Skrzypczak, Mikołaj Majorczyk, Igor Chojnacki, Adam Kowalski, Maksymiljan Sikorski, Rafał Hernacki, Alan Zygadło, Maciej Kupczyński, Mikołaj Grajkowski, Dariusz Czerniak, Mikołaj Synoradzki, Bartosz Kropaczewski

Kolejny spotkanie: 15.11.2014 godzina 11.00
Wełnianka Kiszkowo - Mieszko Gniezno

C2 Trampkarz Mł I Trener- Marcin Sporakowski
Mieszko I Gniezno - Polonia Poznań 3:0 (walkower)

C2 Trampkarz Mł II Trener- Marcin Sporakowski
Mieszko II Gniezno – Unia Swarzędz 2:3 (1:1)

Bramki dla Mieszka II: Malinowski Szymon

Z dwóch zaplanowanych spotkań przez zespoły Mieszka I i II prowadzone przez Marcina Sporakowskiego, występujących w zmaganiach trampkarzy młodszych do skutku w sobotę 8 listopada doszło tylko jedno. Pierwszy zespół Mieszka Gniezno, punkty na swoim koncie zainkasował bez gry w wyniku walkoweru 3:0 z powodu nie stawienia się na mecz drużyny Poloni Poznań.

O ile pierwsze spotkanie pierwszego zespołu Mieszka Gniezno nie doszło do skutku to już mecz drugiej drużyny odbył się zgodnie z planem. W sobotę podopieczni Marcina Sporakowskiego, na własnym boisku przy ulicy Strumykowej podejmowali w meczu rewanżowym drużynę Unii Swarzędz.
Po pierwszej zadecydowanej porażce Mieszka Gniezno na trenie swojego sobotniego rywala w stosunku 0:11. Ponownie lepszymi okazali się piłkarze z Swarzędza wygrywając spotkanie rewanżowe w stosunku 3:2 mimo że do przerwy w meczu był remis 1:1.

Skład Mieszka II : Woźniak - Krupa , Staszewski , Tymosz , John - Malinowski , Pućka , Duras ,Kozłowski - Polus ,Cieślewicz  rez. Brzóstowicz

Kolejne spotkanie: 08.11.2014
Przemysław Poznań - Mieszko I Gniezno Polonia Poznań - godzina 11.00
Mieszko II Gniezno -  koniec rozgrywek

D1 Młodzik St. I Trener- Paweł Bartkowiak
Mieszko I Gniezno – Vitcovia Witkowo 2:0 (1:0)

Bramki dla Mieszka: Kacper Zimmer, Nikodem Mirek
Mieszko Gniezno – Nielba Wągrowiec 0:2 (0:0) ten mecz rozegrany był 11.11.2014 r.
(z tych spotkaniach relację zamieściliśmy na naszej stronie internetowej)

D2 Młodzik Mł. Trener- Artur Bartkowiak
Mieszko Gniezno – Unia Swarzędz 2:2 (2:0)

Bramki dla Mieszka: Stanisław Zbierski, Jakub Poterski

W przedostatniej kolejce ligowej zespół młodzików młodszych KS Mieszko Gniezno prowadzony przez trenerów Artura Bartkowiaka i Mateusza Bartkowiaka, w spotkaniu rewanżowym z Unią Swrzędz odnotował na swoim koncie remis 2:2 a co za tym idzie obie drużyny podzieliły się punktami w ligowej tabeli. Remis lidera tabeli rundy jesiennej z przedostatnią drużyną rozgrywek o tyle jest zaskakujący iż zespół Mieszka Gniezno, prowadził z gośćmi z Swarzędza do przerwy dwoma bramkami 2:0, które zdobyli Stanisław Zbierski i Jakub Poterski. W drugiej  połowie do głosu doszli goście z Swarzędza i zdobyli dwa gole przy żadnym straconym co dało w końcowym obrachunku remis w całym spotkaniu.

Skład Mieszka: Wiktor Jóźwiak, Patryk Rembowicz, Mikołaj Kropaczewski, Wiktor Gromadzki, Mateusz Stelmaszyk, Stanisław Zbierski, Patryk Polus, Jakub Poterski, Maksym Grzeszczak, grali również: Wojciech Błaszczyk, Kacper Bubacz, Marcel Dąbrowski, Jakub Grajek, Hubert Gruszecki, Albert Kurowski, Adrian Matelski, Artur Strzelecki, Krystian Szczepaniak, Adam Waraczyński, Jakub Zioła.

Kolejne spotkanie: 15. 11.2014 godzina 12.00
Lider II Swarzędz - Mieszko Gniezno

E1 Orlik St. Trener- Jacek Moszczyński
Mieszko Gniezno – Unia Swarzędz 3:5 (1:4)

Bramki dla Mieszka: Patryk Kluczyński x2, Adrian Tymosz

Po ostatnim zdecydowanym zwycięstwie orlików starszych Mieszka Gniezno nad zespołem Wełnianki Kiszkowie, którzy rozgromili aż 11:1 swojego rywala. W kolejnym meczu podopieczni Jacka Moszcyńskiego zapisali na swoim koncie porażkę przegrywając na własnym trenie z ekipą Unii Swarzędz w stosunku 4:3 przegrywając do przerwy z swoim rywalem zdecydowanie 4:1. Jak stwierdził trener miesdzkowców Jacek Moszczyński, ponownie zawiodła skuteczność strzelecka u młodych gnieźnian, co było przyczyną porażki na własnym boisku Orlika mieszczącym się w Gnieźnie przy ulicy Cymsa z ekipą Swarzędza.

Skład orlików starszych Mieszka Gniezno: Mikołaj Menz, Kacper Andrzejczak, Emil Tomaszewski, Patryk Kluczyński, Mateusz Ratajczak, Adrian Tymosz, Piotr Frankowski, Jan Berlik, Daniel Pasterczyk, mateusz Posłuszny, Filip Nowakowski, Mikołaj Wójcik, Mateusz Szubert, Aleksander Antczak, Krzysztof Zaporowski, Mikołaj Poltaszewski.

Kolejne spotkanie: 15.11.2014 godzina 11.00