Jedenaście bramek w jednym meczu

2015-07-26

Drugi mecz kontrolny w przeciągu tygodnia rozegrała drużyna Czarnych Czerniejewo, w ramach przygotowań do rozgrywek w poznańskiej klasie A grupy1. zbliżającego się szybkimi krokami nowego sezonu 2015/2016.

W środę 22 lipca jak już informowaliśmy czerwono-czarni podejmowali na własnym boisku Płomień Nekla. Spotkanie to zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem zespołu z Czerniejewa w stosunku 7:2. Cztery dni później czyli w niedzielę 26 lipca, zespół Czarnych, rozegrał drugi mecz kontrolny a trzeci tego lata, w którym za przeciwnika również na własnym trenie miał zespół beklasowej Fary Pelikan Żydowo, której był to pierwszy mecz sparingowy w ramach przygotowani do nowego sezonu 2015/2016 w poznańskiej grupie 1, które zespół rozpoczął z dniem 15 lipca. W nieoficjalnych derbach powiatu gnieźnieńskiego zdecydowanie lepszymi okazali się piłkarze z Czerniejewa, którzy po raz kolejny urządzili sobie ostre strzelanie na własnym trenie pokonując ekipę z Żydowa aż 9:2. W tym miejscu należy nadmienić iż spotkanie rozegrane zostało 3x35 minut.

Wracając jednakże do tego co działo się w niedzielnym meczu kontrolnym na boisku w Czerniejewie. To festiwal strzelecki w drużynie prowadzonej przez Bartłomieja Figasa rozpoczął Norbert Szklarz, który zdobywając bramkę w 5 minucie dającą jednocześnie prowadzenie gospodarzom 1:0 otworzył wynik  potyczki piłkarskiej pomiędzy Czarnymi Czerniejewo a Farą Pelikan Żydowo. Pięć minut później czyli w 10 minucie zespół z Czerniejewa prowadził już 2:0, po bramce zdobytej przez Dawida Maćkowiaka, którego obsłużył Damian Szczepaniak. Trzecią bramkę w pierwszej tercji zdobył Sławomir Staniszewski w 20 minucie i Czarni Czerniejewo prowadzili 3:0. Wynik pierwszych 35 minut ustalił w 30 minucie na 4:0 dla Czerniejewa Damian Szczepaniak wykorzystują podyktowany rzut wolny, po którym piłka po jego uderzeniu z 18. Metra odbiła się od muru żydowian i wpadła do bramki gości pod przysłowiową ,,łatę”.

W drugich 35-ciu minutach niedzielnego meczu padły następne dwie bramki dla zespołu z Czerniejewa. Gola numer pięć zdobył w 50 minucie Kamil Łuczak głową z 5. metra po dośrodkowaniu piłki w pole karne gości  rzutu rożnego przez zawodnika Testowany nr 3 w drużynie czerwono-czarnych. W 60 minucie było już 6:0 dla zespołu z Czerniejewa, po bramce samobójczej jednego z obrońców z Żydowa, który przeciął dośrodkowaną piłkę w pole karne gości przez Tomasza Winkela pakując ją do własnej bramki.

W ostatnich 35-ciu minutach niedzielnej potyczki kontrolnej pomiędzy Czarnymi Czerniejewo a Farą Pelikan Żydowo podopiecznie Bartłomieja Figasa kontynuowali festiwal strzelecki aplikując swoim rywalom trzy kolejne bramki i tracąc przy okazji dwa gole. Najpierw na 7:0 dla Czerniejewa podwyższył prowadzenie swojej drużyny Zawodnik Testowany nr 3, który piłkę do bramki swojego rywala skierował celnie z 11. metra po dograniu jej w pole karne gości przez Rafała Wawrzyniaka. W 85 minucie goście Żydowa zdobyli gola kontaktowego na 7:1 dla Czerniejewa. Sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy Damianem Nowaczykiem na gola zamienił w drużynie przyjezdnej Przemysław Gronek. W 90 minucie czerwono-czarni mogli zdobyć bramkę numer osiem gdyby Mateusz Kuliński zdołał wykorzystać podyktowaną jedenastkę po wcześniejszym faulu na Norbercie Szklarzu. To co nie udało się Kulińskiemu wcześniej udało się w 100 minucie meczu Norbertowi Szklarzowi, który gola na 8:1 dla Czerniejewa zdobył po strzale z 16. mera. Na tą straconą ósmą bramkę goście odpowiedzieli zdobytą drugą bramką w całym meczu kontrolnym w 102 minucie, kiedy to Zawodnik Testowany 1 w drużynie z Żydowa pokonał golkipera z Czerniejewa Damiana Nowaczyka - posyłając mu piłkę za przysłowiowy kołnierz. W tym momencie zespół z Czerniejewa prowadził 8:2. Ostatnie słowo jednak w tej potyczce piłkarskiej należało do zespołu Czerniejewa, który zdobywają dziewiątego gola w 104 minucie po dośrodkowaniu piłki z prawej strony boiska w wykonaniu Norberta Szklarza i celnym trefieniu z 3. metra przez Sławomira Staniszewskiego ustalił końcowy wynik meczu na 9:2 dla Czarnych.

Skład Czarnych Czerniejewo:

I – 35 minut: Piotr Rzepczyński, Tomasz Winkel, Wojciech Dederko, Testowany 1, Rafał Półtorak, Kamil  Łuczak, Rafał Wawrzyniak, Dawid Maćkowiak, Norbert Szklarz, Sławomir Staniszewski, Damian Szczepaniak

II – 35 minut: Bartosz Jaworski, Tomasz Winkel, Mateusz Kuliński, Testowany 1, Rafał Półtorak, Testowany 2, Rafał Wawrzyniak, Testowany 3 i 4, Kamil Łuczak, Damian Szczepaniak

III – 35 minut: Damian Nowaczyk, Mateusz Kuliński, Wojciech Dederko, Tomasz Winkel, Dawid Maćkowiak, Testowani 2, 3 i 4, Kamil Łuczak, Norbert Szklarz ,Sławomir Staniszewski

Następny mecz kontrolny Czarni Czerniejewo rozegrają w sobotę 1 sierpnia, w którym podejmować będą zespół Szturmu Janikowo.