Jedno zwycięstwo i dwie porażki drużyn Akademii Mieszka

2018-08-15

W środę 15 sierpnia trzy drużyny gnieźnieńskiego Mieszka, występujące w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej, rozpoczęły walkę o ligowe punkty w nowym sezonie 2018/2019.

Tego dnia nowy sezon zainaugurowały pierwszymi meczami mistrzowskimi z rundy jesiennej między innymi drużyna juniora starszego występująca w I lidze wojewódzkiej A1 juniora grupa 1, juniora młodszego grająca w zmaganiach I ligi wojewódzkiej B1juniora młodszego grupa 1 oraz zespół trampkarza walczący w I lidze wojewódzkiej C1 trampkarza grupy. Młodzi gnieźnianie walczący o pierwsze punkty ligowe w nowym sezonie w zakończonych spotkaniach odnotowali na swoim koncie jedno zwycięstwo oraz dwie porażki.

Junior starszy  - Unia Swarzędz – Mieszko Gniezno 2:1

Drużyna juniorów starszych prowadzona przez trenera Przemysława Urbaniaka występująca w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej A1 junior gr. 1 udała się do Swarzędza na mecz z tamtejszą Unią. Inauguracja nowego sezonu w wykonaniu młodych gnieźnian nie poszła po ich myśli, gdyż spotkanie które mogło zakończyć się remisem mieszkowcy przegrali 1:2  mimo że podopieczni Przemysława Urbaniaka remisowali bezbramkowo do przerwy z swoim rywalem. Wynik meczu na korzyść juniorów starszych Unii Swarzędz został ustalony dopiero w drugich czterdziestu pięciu minutach środowego meczu. Pierwsi bramkę, którą to wyszli na prowadzenie 1:0 zdobyli gospodarze w 54 minucie po błędzie obrony juniorów starszych Mieszka Gniezno. Po tym straconym golu młodzi gnieźnianinie podrażnieni takim obrotem sprawy przejęli inicjatywę w grze dążąc do zdobycia gola, którym to doprowadzili do remisu. Cel w postaci zdobytej bramki kontaktowej biało-niebiescy dopięli w 84 minucie. Po strzale Jakuba Goździńskiego , którego obsłużył Adam Kowalski piłkę ręką zatrzymał we własnym polu karnym jeden z graczy gospodarzy w wyniku czeka sędzia prowadzący ten mecz podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki w zespole juniora starszego Mieszka Gniezno okazał się Maksymilian Sikorski, który tym samym doprowadził do stanu 1:1. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się to spotkanie gospodarze w 90 minucie zdobyli gola zwycięskiego wygrywając tym samym spotkanie 2:1. Szkoda pierwszych straconych punktów przez juniora starszego Mieszka Gniezno i to na inaugurację nowego sezonu. Teraz przed gnieźnianami kolejne spotkanie mistrzowskie. W niedzielę 19 sierpnia podopieczni Przemysława Urbaniaka, zainaugurują nowy sezon na własnym trenie podejmując o godzinie 11.00 ekipę juniora starszego Tarnovii Tarnowo Podgórne.

Skład juniora starszego Mieszka Gniezno: Jakub Woźniak, Damian Staszak, Piotr Kaźmierczak, Miłosz Walkowiak, Maksymilian Sikorski, Albert Gąsiorowski, Mateusz Rożek (65’ Nikodem Kęczkowski), Szymon Klimacki, Bartosz Goździński, Adam Kowalski, Jakub Goździński

Junior młodszy – Polonia Chodzież – Mieszko Gniezno

Drużyna juniorów młodszych Mieszka Gniezno prowadzona przez trenera Pawła Bartkowiaka zmagania ligowe w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej B1 junior młodszy gr. 1 (AWANS) rozpoczęła w Chodzieży gdzie była podejmowania przez zespół miejscowej Polonii. Podopieczni Pawła Bartkowiaka nowy sezon rozpoczęli od mocnego uderzenia gromiąc swojego rywala 8:1.

Trampkarz - Stainer Polonia Leszno – Mieszko Gniezno 2:1

Ostatni zespół Mieszka Gniezno, który w środę rozegrał swój mecz ligowy w I lidze wojewódzkiej C1 trampkarz gr. 1 (AWANS) była drużyna prowadzona przez trenerów Marcina Sporakowskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego. Mieszkowcy udali się do Leszna gdzie byli podejmowani przez ekipę Stainer Polonia. Spotkanie zakończyło się porażką gnieźnian 1:2.