Jednobramkowa porażka Czarnych Czerniejewo z Orkanem Jarosławiec

2013-11-03

Drużyna Czarnych Czerniejewo, przedostatniej kolejki rundy jesiennej nowego sezonu w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1 nie zaliczy do zbyt udanych. Podopieczni Marka Gierałki, bowiem ulegli na własnym boisku w Czerniejewie, w niedzielę 3 listopada zespołowi Orkanu Jarosławiec w stosunku 1:0. Była to już trzecia z rzędu porażka drużyny z Czerniejewa.

O przegranej zespołu czarnych Czerniejewo, w niedzielnym meczu zadecydowała druga część spotkania mimo że pierwsze czterdzieści pięć minut zakończyło się wynikiem bezbramkowy. W pierwszej połowie gospodarze wprawdzie mogli się pokusić o zdobycie bramki dającej im jednobramkowe prowadzenie, lecz dogodnych sytuacji ażeby pokonać bramkarza z Jarosławca w zespole z Czerniejewa nie potrafił wykorzystać Karol Niemczewski nie trafiając do pustej bramki z 13-tego metra oraz wykańczając akcję Rafała Półtoraka. Jak wspominaliśmy wcześniej o porażce Czarnych Czerniejewo zadecydowała druga odsłona niedzielno meczu, w której to podobnie jak w pierwszej części okazje do zdobycia bramki również mieli gospodarze. Na początku drugiej połowy ponownie dogodną sytuację do zdobycia gola zmarnował w zespole z Czerniejewa - Karol Niemczewski posyłając piłkę z bliskiej odległości nad bramką gości oraz Krzysztof Bartkowiak, który z 5-tego metra nie trafił do pustej bramki. A że jak się mówi w piłce nożnej niewykorzystane sytuacje się mszczą. Przekonali się o tym piłkarze Czarnych Czerniejewo w 85 minucie, kiedy to goście z Jarosławca zdobyli gola pokonując golkipera miejscowych Dariusza Stanisławskiego strzałem z 16 metra co dało im prowadzenie 1:0. Jak się później okazało była to jedyna bramka zdobyta w całym spotkaniu. I mecz zakończył się porażką Czarnych Czerniejewo w stosunku 0:1.

Teraz zespół Czarnych Czerniejewo czeka ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej nowego sezonu 2013/2014. W niedzielę 3 listopada o godzinie 12.00 drużyna Czarnych Czerniejewo w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego będzie podejmowana w Działaniu przez miejscową drużynę Orkanu.

Skład Czarnych Czerniejewo: Dariusz Stanisławski, Tomasz Winkel, Mateusz Kuliński, Krzysztof Bartkowiak, Jakub Maćkowiak, Alan Tomaszewski, Patryk Kusy, Karol Niemczewski,  Hubert Pawlak, Rafał Półtorak, Dawid Maćkowiak, Mikołaj Krygier, Patryk Malinger, Leszek Sobkowiak