Jednobramkowa porażka juniorów młodszych KS Gniezno z Zjednoczonymi Trzemeszno

2014-04-05

Pierwsze spotkanie w ramach ligi 2014 juniorów młodszych rozegrała drużyna KS Gniezno. W sobotę 5 kwietnia biało-czerwoni, na boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, podejmowali zespół Zjednoczonych Trzemeszno. Spotkanie po dość zaciętym przebiegu zakończyło się jednobramkową porażką zespołu KS Gniezno w stosunku 1:2.

Popieczeni Roberta Cieślewicza, bramkę stracili już 4 minucie meczu co dało zespołowi z Trzemeszna prowadzenie 1:0. Bramkarz gospodarzy Piotr Wdowczyk za daleko wyszedł od swojej bramki wykorzystał to skrzętnie zawodnik z Trzemeszna -Jakub Borowczyk posyłając za przysłowiowy ,,kołnierza” piłkę z 17 metra. Biało-czerwoni do remisu 1:1 doprowadzili tuż przed zejściem do szatni.  Bramkarza z Trzemeszna celnym strzałem z 10-tego metra w zespole KS Gniezno pokonał w 40 minucie Jakub Kolasiński. W tym układzie pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1, co zapowiadało że w drugiej połowie walka o zwycięstwo w wykonaniu jednej jak i drugiej drużyny będzie niezwykle zacięta. I tak też było obie drużyny w drugiej części spotkania stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Lecz ta sztuka udała się drużynie z Trzemeszna, w 57 minucie, kiedy to zdobyli gola na wagę zwycięstwa w całym meczu w stosunku 2:1. Bramkę na wagę trzech punktów w zespole Zjednoczonych zdobył Hubert Słowik.

Skład juniorów starszych KS Gniezno: Piotr Wdowczyk, Mikołaj Lewandowski, Przemysław Kilichowski, Paweł Siwka, Patryk Jarzyński, Jakub Kolasiński, Mikołaj Stoiński, Mateusz Francuszkiewicz, Kacper Serwatka, Adam Karoliński, Jakub Szelkowski, Kacper Woźny.

Kolejny mecz KS Gniezno rozegra w niedzielę 13 kwietnia na wyjeździe mając za przeciwnika  zespół Poznaniaka AUREA Poznań