Jednobramkowe zwycięstwo Czarnych Czerniejewo w pojedynku derbowym w Kłecku

2020-12-07

Mimo że rozgrywki jesienne w najniższych klasach piłkarskich w powiecie gnieźnieńskim dobiegły końca. To jednak nie wszystkim drużyną jeszcze przyszło zawiesić po tej rundzie swoje buty na przysłowiowych kołkach.

W sobotę 5 grudnia w Kłecku, doszło w końcu do spotkana derbowego w ramach rozgrywek V ligi Red Box grupy 1, w którym miejscowy Lechita podejmował zespół Czarnych Czerniejewo. Jak pamiętamy spotkanie to dwukrotnie było przekładane w pierwotnym terminie 26 września, zostało  odwołane z powodu zagrożenia epidemicznego podobnie jak w drugim terminie 11 listopada, też nie doszło do skutku. Jak to się mówi do trzech razy sztuka i w końcu oba zespoły rozegrały spotkanie w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszli piłkarze z Czerniejewa, wygrywając mecz 1:0. Jedyna bramka w sobotnim spotkaniu padło w 12 minucie. Gola po podaniu Krzysztofa Pawłowskiego zdobył w ekipie gości Paweł Zieliński, który z 5 metra wpakował piłkę głową do bramki Lechity Kłecko. Po zdobytym golu przez czerwono-czarnych, którym to wyszli na prowadzenie 1:0. Podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego, mogli zdobyć kolejnego a najdogodniejsze sytuacje w zespole Czarnych zmarnowali miedzy innymi – Adrian Franczak, Daniel Bartkowiak oraz Mateusz Goździaszek. Co do postawy gospodarzy w pierwszej połowie meczu derbowego, to podopieczni Piotra Kubalewskiego starali się doprowadzić do wyrównania lecz nic z tego nie wynikało. W drugiej połowie, która była dość wyrównanym widowiskiem piłkarskim w wykonaniu obu drużyn żadnej z ekip nie udało zdobyć bramek. I spotkanie, które rozgrywane było w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego zakończyło się zwycięstwem zespołu z Czerniejewa w stosunku 1:0.

O ile zespół Lechity Kłecko, zakończył rundę jesienną to drużynę z Czerniejewa, czaka jeszcze do rozegranie jedne spotkanie zaległe. W najbliższą niedzielę 13 grudnia zespół Czarnych Czerniejewo zmierzy się z Spartą Złotów gdyż mecz w pierwotnym terminie 21 listopada odwołany został z powodu zagrożenia epidemicznego.

Skład Lechity Kłecko: Karol Zdanowski, Bartosz Łuczak, Nikodem Mirek (46' Damian Wiśniewski), Hubert Andrzejewski (80' Michał Kędziora), Kamil Janas, Michał Kaczor, Paweł Kadłubowicz, Sławomir Kasprzak, Krzysztof Kubalewski, Kacper Serwatka, Bartosz Wiśniewski

Skład Czarnych Czerniejewo: Tomasz Roszyk, Bartosz Nowicki, Daniel Bartkowiak, Bartosz Antkowiak, Jakub Cierpiszewski, Adrian Franczak, Mateusz Goździaszek, Karol Jańczak, Krzysztof Pawłowski, Rafał Wawrzyniak, Paweł Zieliński (86' Mateusz Kuliński)