Jednobramkowe zwycięstwo Fary Pelikan Żydowo

2014-05-28

W dziewiątej kolejce rundy rewanżowej trwającego sezonu 2013/2014 w rozgrywkach poznańskiej klasie A grupie 1, przeciwnikiem drużyny Fary Pelikan Niechanowo na własnym boisku w niedzielę 25 maja była ostatnia drużyna tabeli GKS Gułtowy.

Spotkanie, do którego podopieczni Bogdana Kozłowkiego przystąpili w zaledwie 12-tu osobowym składzie, po dość zaciętym przebiegu zakończyło się zwycięstwem zespołu z Żydowo w stosunku 1:0. Wynik końcowy niedzielnego meczu został ustalony dopiero w drugiej części spotkania. Pierwsze czterdzieści pięć minut spotkania zakończyła się wynikiem bezbramkowym mimo że żydowianie mięli kilka sytuacji do objęcia prowadzenia. Najdogodniejsze dwie okazje w pokonaniu bramkarza gości w zespole z Żydowa, zmarnował najpierw Mateusz Trzaskawaka w 30 minucie posyłając piłkę z bliskiej odległości po uderzeniu z głowy wprost w bramkarza gości oraz w 35 minucie w podobnej sytuacji strzeleckiej Bartosz Wejerowski. Gola zapewniającego drużynie z Żydowa, zwycięstwo oraz komplet trzech punktów zdobył w 62 minucie po składnej akcji całej drużyny z podyktowanego rzutu karnego po faulu w polu karnym gości na Mateuszu Trzaskawce, etatowy wykonawca jedenastek w zespole Fary Pelikan – Przemysław Różycki. A że więcej goli w niedzielnym meczu obie drużyny do końca niego nie zdobyły. To mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Fary Pelikan Żydowo.

Skład Fary Pelikan Żyddowo: Dariusz Giszczyński, Bartosz Wejerowski, Przemysław Różański, Bartosz Sowiński, Krystian Małecki, Mateusz Trzaskawka, Maciej Nowicki, Karol Stein, Piotr Trzaskawka, Przemysław Gronek (46’ Michał Kasprzyk), Marcin Szykowny

Kolejnym przeciwnikiem Fary Pelikan Żydowo w niedzielę 1 czerwca będzie w meczu wyjazdowym zespół Avii Komorniki.