Jednobramkowe zwycięstwo po Czarnych po ciężkim meczu w Kleszczewie

2017-11-06

Na dwunasty mecz sezonu 2017/2018 rundy zasadniczej poznańskiej klasy A grupy 1, zespół Czarnych Czerniejewo udał się w niedzielę 5 listopada do Kleszczewa gdzie był podejmowany przez zespół miejscowej Clescevii.

Mimo że faworytem przedostatniego meczu w rundzie jesiennej byli podopieczni grającego trenera Czarnych – Macieja Lisieckiego, zajmujący pierwszą pozycję w ligowej tabeli to jednak sporo musieli się namęczyć z niżej notowaną drużyną w rozgrywkach ażeby z Kleszczewa wywieść komplet punktów. Ostatecznie spotkanie mimo że przebiegało po kontrolą Czarnych,  zakończyło się zwycięstwem drużyny z Czerniejewa, którzy pokonali swojego rywala skromnie 1:0. Przechodząc jednak do tego co działo się w niedzielnym meczu pomiędzy Clescevią Kleszczewo a Czarnymi Czerniejewo. To pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowy. Powód takiego wyniku był prosty gospodarze bowiem bardzo uważnie grali w obronie nie dopuszczający czerwono-czarnych do klarownych sytuacji strzeleckich , chociaż takowe dwie stworzyli sobie goście. Najpierw w 20 minucie przed szansą pokonania bramkarza gospodarzy znalazł się Mateusz Goździaszek, który posłał piłkę z bliskiej odległości nad poprzeczką bramki Kleszczewa . W 35 minucie szansę w zespole Czarnych zmarnował natomiast Jakub Cierpiszewski, przegrywając pojedynek z golkiperem gospodarzy.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie goście atakowali a gospodarze mądrze i uważnie się bronili wyprowadzają raz po raz groźne kontrataki pod bramkę z Czerniejewa. Gościom dopiero w doliczonym czasie gry udało się urwać trzy punkty drużynie z Kleszczewa. W 92 minucie gola dającego zwycięstwo Czarnym nad zespołem z Kleszczewa 1:0, zdobył Patryk Buczkowski, który po dośrodkowaniu Sławomira Staniszewskiego i wcześniejszych strzałach na bramkę gości Mateusza Goździaszka i Krzysztofa Pawłowskiego obronionych zresztą przez  golkipera gospodarzy piłę do pustej bramki dobił z 5. metra.

Na końcowy wynik meczu w Kleszczewie z pewnością duży wpływ miała nieobecność na boisku  najlepszego snajpera drużyny Czarnych – Macieja Lisieckiego, który zaliczył tego dnia przymusową pauzę za otrzymane w wcześniejszych meczach żółte kartki

Skład Czarnych Czerniejewo: Bartosz Jaworski,  Filip Budasz, Krzysztof Przybylski (65’ Sławomir Staniszewski), Piotr Cyrulewski, Krzysztof Pawłowski,  Rafał Wawrzyniak, Jakub Cierpiszewski, Karol Jańczak, Mateusz Goździaszek, Patryk Buczkowski , Mariusz Sawick (60’ Damian Jalowski)
Ostatnie spotkanie z rundy sezonu zasadniczego zespół Czarnych Czerniejewo, rozegra u siebie 11 listopada kiedy to o godzinie 14.00 podejmować będzie zespół Stelli Luboń.

Kolejka 12 - 4-5 listopada

Clescevia Kleszczewo 0-1 Czarni Czerniejewo
Stella Luboń - Phytopharm Klęka 25 listopada, 14:00
w pierwotnym terminie (4 listopada, 14:00) odwołany na prośbę gości
Polonia II Środa Wielkopolska 5-0 Jurand Koziegłowy
Pogoń Książ Wielkopolski 2-1 Kłos II Zaniemyśl
Piast Łubowo 0-2 Lechita Kłecko