Jednopunktowa porażka MKK z Sokołem Międzychód

2019-09-07

Przygotowujący się do rozgrywek w drugiej lidze koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno rozgrywają w ten weekend, tj. 7-8 września w Gnieźnie turniej towarzyski. W pierwszym meczu po arcyciekawej końcówce gnieźnianie minimalnie przegrali z Sokołem Międzychód.

Premierowe trafienie meczu zanotował Dariusz Wietrzyński. W 2 minucie za trzy trafił Mateusz Rutkowski. Kilkanaście sekund później pierwsze punkty zdobyli gracze Sokoła Międzychód. Dwie minuty później, po trafieniu za trzy punkty graczy z Międzychodu na tablicy wyników mieliśmy remis. W 6 minucie Sokół prowadził jednak 17:10. Złą passę gnieźnian bez zdobyczy punktowej przerwał celną „trójką” Karol Tyborowski. Na  dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony koszykarze z Pierwszej Stolicy przegrywali 15:19. Kilka chwil później, po akcji Piotra Leśniczaka i Michała Szydłowskiego przewaga koszykarzy z Międzychodu zmalała do dwóch punktów. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników był rezultat 25:19 dla MKK.

Jako pierwsi w drugiej kwarcie trafili gnieźnianie. W 3 minucie trafił Mateusz Rutkowski-nowy nabytek MKK i koszykarze z  Grodu Lecha prowadzili 30:22. W 4 minucie punkty dla MKK zdobył Marek Sobkowiak i było 34:29. W 5 minucie ten sam gracz musiał opuścić parkiet na skutek urazu. W 7 minucie koszykarze MKK prowadzili 39:33. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy, po celnym rzucie za trzy Michała Szydłowskiego gracze z Gniezna prowadzili już różnicą dziewięciu punktów. Michał Szydłowski zdobył także punkty kilkanaście sekund później. Do przerwy gnieźnianie prowadzili 48:44.

Jako pierwszy w trzeciej odsłonie trafił Marek Sobkowiak, który wrócił na parkiet. W 3 minucie było 50:46 dla MKK, a dwie minuty później-55:48. Minutę później, przewaga gnieźnian zmalała jednak do trzech punktów (55:52), a po chwili było już remisowo. Dalsze fragmenty gry w tej odsłonie to gra punkt za punkt. Na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty jednak to gracze Sokoła prowadzili 62:57. Po kiepskiej kwarcie koszykarze MKK przegrywali z Sokołem Międzychód 60:65.

Pierwsze punkty  w czwartej części gry padły łupem międzychodzian. W 3 minucie gnieźnianie co prawda przegrywali, ale już tylko 65:67. Po „trójce” Piotra Leśniczaka koszykarze z Gniezna byli już na prowadzeniu w 5 minucie znów prowadzili jednak gracze Sokoła. Kilka akcji później koszykarze MKK wrócili na właściwe tory. Sokół jednak nie poddawał się i w 7 minucie był remis (74:74). Na dwie minuty przed końcową syreną gracze z Grodu Lecha prowadzili 77:76. Końcówka to znów gra kosz za kosz. Po czterech częściach gry na tablicy wyników był rezultat 81:81 i tym samym o wyniku miała zdecydować dogrywka.

Na początku dodatkowego czasu gry „trójkę” w zespole MKK trafił Piotr Leśniczak. Minutę później znów był jednak remis (87:87). Na dwie minuty przed końcem dogrywki było 92:91 dla Sokoła. Ostatnia minuta to gra kosz za kosz, z której w ostatecznym rozrachunku zwycięsko wyszli gracze z Międzychodu wygrywając minimalnie 94:93.