Jeszcze tylko jeden punk..

2017-05-28

Piłkarzom gnieźnieńskiego Mieszka do awansu do IV ligi brakuje już bardzo, bardzo niewiele! Po niedzielnej wygranej 2:0 w dniu 28 maja na własnym stadionie z Wielkopolską Komorniki, do upragnionego celu potrzeba jeszcze tylko jednego punktu.

Gospodarze byli murowanym faworytem tej potyczki. W końcu mieszkowcy to zespół, który zdecydowanie lideruje w tabeli poznańskiej klasy okręgowej, a goście to drużyna która w ubiegłym tygodniu po raz pierwszy opuściła strefę spadkową tabeli.

Jednak pierwsza połowa nie wskazywała na różnicę aż 38 punktów, jaka dzieliła obie ekipy. Goście przyjechali w ściśle określonym celu, nie przegrać tego meczu i jak najdłużej utrzymywać korzystny rezultat. Udawało się to im wyjątkowo długo, jak żadnej z drużyn, które gościły w Gnieźnie w rundzie wiosennej.

W pierwszych trzech kwadransach optyczną przewagę posiadał Mieszko, ale nasza drużyna nie mogła się przebić przez szczelną defensywę zespołu gości. Najlepsze okazje do zdobycia gola po stronie podopiecznych Mariusza Bekasa mieli w 24 minucie Tomasz Kaźmierczak, który będąc sam na sam z Krystianem Paplaczykiem strzelił wprost w interweniującego golkipera z Komornik oraz Tomasz Bzdęga, którego mocne i precyzyjne uderzenie w 35 minucie kapitalnie obronił golkiper Wielkopolski. Tak więc na przerwę oba zespoły schodziły z bezbramkowym remisem.

W drugiej odsłonie przewaga gnieźnian rosła z minuty na minutę, głównie dlatego że goście opadali coraz wyraźniej z sił. W 71 minucie w sytuacji sam na sam z Paplaczykiem znalazł się Michał Steinke i uderzeniem po rykoszecie pokonał go po raz pierwszy. Od tego momentu przewaga gospodarzy była jeszcze większa, a goście bronili się całą drużyną. Inicjatywa mieszkowców przyniosła dwie wyśmienite sytuację z których jedną na gola zamienił Mikołaj Danielewicz (na zdjęciu przy piłce). W 85 minucie młody napastnik precyzyjnym uderzeniem do siatki, sfinalizował akcję lewą stroną boiska Damiana Garstki. Minutę wcześniej futbolówka po uderzeniu głową tego samego gracza przeleciała tuż obok słupka.

Ostatecznie, w iście wakacyjnej aurze, Mieszko zrobił kolejny krok w kierunku awansu do IV ligi pokonując rywala z Komornik 2:0. Do pełni szczęścia podopiecznym Mariusza Bekasa potrzeba jeszcze tylko jednego punktu, który trzeba zdobyć w czterech ostatnich kolejkach. Jest realna szansa, że za tydzień w niedzielę 4 czerwca, gnieźnianie w pojedynku wyjazdowym z Akademią Reissa OSiR Baranowo postawią kropkę nad „i”. Trzymamy kciuki aby tak było…

Bramki: Michał Steinke (71), Mikołaj Danielewicz (85) – dla Mieszka

„Mieszko”: Paweł Beser – Dawid Urbaniak (67 Mikołaj Danielewicz), Michał Steinke, Adrian Bartkowiak, Damian Garstka – Michał Wiśniewski (46 Paweł Siwka), Łukasz Mokrzycki, Tomasz Bzdęga, Filip Kruczyński (18 Tomasz Kaźmierczak) – Wojciech Gąsiorowski (73 Oskar Wegnerski), Jacek Kopaniarz

4.TPS Winogrady (Poznań)                              24     46     66-25

5.Warta Śrem                                                  24     42     48-28

6.Zjednoczeni Trzemeszno                               25     41     42-29

7.Kłos Zaniemyśl                                             24     37     36-35

8.Orkan Jarosławiec                                        25     35     55-65

9.Piast Kobylnica                                            25     33     43-43

10.Orkan Konarzewo                                       25     32     36-64

11.Concordia Murowana Goślina                      24     29     34-40

12.Wielkopolska Komorniki                              24     20     33-57

13.Wełna Rogoźno                                          24     19     22-64

14.Akademia Reissa OSiR Baranowo Poznań   24     16     28-60

15.Pelikan Niechanowo                                    24      5     17-77