Jolanta Woźniak z pięcioma medalami w Międzynarodowym Turnieju Karate Wkf – Central Europe Open

2023-03-07

W miniony weekend 3-4 marca Jolanta Woźniak została zdobywczynią 5 medali Międzynarodowego Rankingowego Turnieju Karate WKF - Polskiego Związku Sportowego PUK który odbył się w Bydgoszczy.

Zawodniczka Poznańskiego Klubu KUZI Sport łącznie zdobyła 5 medali na 5 konkurencji w których startowała - 2 brązowe w kat. U16 (sobota), 2 złote i srebrny U14 (niedziela).

Jest to nieprawdopodobny i niespotykany wynik na zawodach Rankingowych Karate WKF przy stawce ponad 1500 zgłoszeń, 1000 zawodników ze 100 klubów i 14 krajów.

Wisienką na torcie dwudniowych zmagań była walka finałowa ostatniej konkurencji tego Turnieju (kumite drużynowe dziewcząt) do której została wyznaczona Jola. Po fenomenalnej postawie, pełnej spokoju ale i determinacji wygrała 7:0 przypieczętowując zwycięstwo oraz potwierdzając miano najlepszej drużyny dziewcząt U14 jaką jest drużyna młodziczek KUZI Sport.

Tą walką Jola zakończyła swoje starty w turniejach rankingowych kat. U14 jako najwszechstronniejsza zawodniczka swojej kategorii wiekowej w Polsce.

Wyniki:
U16 kata                   – brąz
U16 kumite -47kg    - brąz
U14 kata                   - srebro
U14 kumite -42kg    - złoto
U14 kumitedruż.     - złoto

Tak wspaniały wynik nie byłby możliwy bez wsparcia całej drużyny KUZI Sport, trenerów, zawodników w tym dwójki kadrowiczów Reprezentacji Polski – Katarzyny Lewandowskiej i Arkadiusza Kwaśniewskiego którzy wspierali Jolantę podczas tych zawodów.