Jubileuszowa X edycja Zimowego Turnieju - Pustachowa Cup 2014 zakończona. Puchary i medale zostały rozdane.

2014-03-22

W gnieźnieńskiej hali GOSiR, mającej swoją lokalizację przy ulicy Paczkowskiego, w sobotę 22 marca odbyły się spotkania ćwierćfinałowe, półfinałowe oraz finałowe w ramach jubileuszowego X Zimowego Turnieju Pustachowa CUP 2014 w halowej piłce nożnej pięcioosobowej.

Dojście do finału turnieju "Pustachowa CUP” podobnie jak to było w  poprzednich edycjach tego turnieju wiodło poprzez gry eliminacyjne, które ze względu na mała ilość drużyn, które zgłosiły się do tegorocznej edycji odbywały się tyko w dwóch grupach po pięć zespołów. Rozgrywki grupowe wśród 10 drużyn z podziałem na grupę A oraz B, biorących udział w tegorocznych jubileuszowej edycji ,,Pustachowa Cup” odbyły się systemem " każdy z każdym”, po których  zostało wyłonionych osiem zespołów, które wywalczyły w ćwierćfinałach o cztery miejsca premiowane awansem do półfinałów. Ostatnim akcentem sobotniego turnieju były spotkania finałowe o miejsca od 1-3.

Przypomnijmy, że do  ścisłego finału z rozgrywek grupowych awans zapewniło sobie osiem drużyn:  z grupy  A  - Firma Budowlana Małeccy, Laid Back, Pioruńscy, Kawalerzy z Gniezna, z grupy B - Rada Osiedla Pustacowa – Kokoszki, Sami –Swoi, FotoStube WKS –Owieczki, Hil-Gaz .

Po zaciętych prowadzonych w duchu fair - play grach, puchar Prezydenta Miasta Gniezna – Jacka Kowalskiego a co za tym idzie zwycięzcą X Zimowego Turnieju - Pustachowa CUP 2014 w halowej piłce nożnej pięcioosobowej, została drużyna Firmy Budowlanej Małeccy, która w wielkim finale pokonała 1:0 zespół Laidy Back Wynik meczu został ustalony w drugiej połowie gdyż mecze o końcowe miejsca w przeciwieństwie do spotkań ćwierćfinałowych oraz półfinałowych były rozgrywane 2x10 minut jedno spotkanie. Jedyną bramkę na wagę zwycięstwa dla  Firmy Budowlanej Małeccy zdobył Piotr Trzaskawka.

Trzecie miejsce przypadło drużynie Kawalerzy z Gniezna, która po rzutach karnych 3:1 pokonała zespół Rady Osiedla Pustachowa Kokoszki. W podstawowym czasie gry w meczu był remis 3:3. Dla Kawalerów z Gniezna bramki w podstawowym czasie gry zdobyli: Dariusz Szykowny, Jakub Kierzek i Dawid Białas, z kolei dla  Rady Osiedla Pustachowa Kokoszki bramki na swoim koncie zapisali: Piotr Mościcki, Piotr Josiok i Dawid Lewartowski.

Nim doszło do spotkań o końcowe miejsca w całym turnieju, najpierw jednak rozegrane zostały cztery spotkania ćwierćfinałowe oraz dwa półfinałowe, w których odnotowano następujące rozstrzygnięcia:

Ćwierćfinały  1x15 minut
Firma Budowlana Małeccy -Hil-Gaz 3:0
Rada Osiedla Pustachowa -Kokoszki – Kawalerzy z Gniezna 2:0
Laid Back - FotoStube WKS Owieczki  3:0 walkower
Pioruńscy - Sami-Swoi 4:1

W spotkaniach półfinałowych, w których spotkali się zwycięzcy ćwierćfinałów padły następujące wyniki:

Półfinał 1: Firma Budowlana Małeccy – Rada Osiedla Pustachowa Kokoszki 1:0
Półfinał 2: Kawalerzy z Gniezna- Laid Back 1:3

Oprócz pucharów i medali dla najlepszych trzech drużyn pamiątkowymi statuetkami i rzeczowymi nagrodzeni zostali: król strzelców – Mateusz Trzaskawka  z Firmy Budowlanej Małeccy zdobywca 6 goli, najlepszy bramkarz turnieju wybrano  – Alan Piechowiak z drużyny Firma Budowlana Małeccy, najlepszy zawodnik turnieju został wybrany – Miłosza Kasprzyka  z Laid Back  Dodatkowo organizatorzy jubileuszowego X  Zimowego Turnieju "Pustachowa Cup” przyznali wyróżnienie dla bramkarza, którym został wybrany Krystian Grzesiak z Laid Back oraz zawodnika Grzegorza Pawłowskiego z Rady Osiedla Pustachowa Kokoszki.  Puchar fair-play tegorocznych rozgrywek przypadł drużynie Rady Osiedla Pustachowa Kokoszki.

Na koniec należy nadmienić że dodatkowym akcentem jubileuszowego X  Zimowego Turnieju "Pustachowa Cup”, przed wręczeniem nagród był mecz towarzyski pomiędzy Reprezentacją Osiedla Pustachowa a Reprezentacją Samorządowców, który zakończył się remisem 3:3

Fundatorami nagród dziewiątego Turnieju Zimowego Pustachowa Cup 2013 byli: puchary  za I miejsce Prezydent Miasta Gniezna - Jacek Kowalski, który był zarazem fundatorem pucharu przechodniego, za II i III miejsce Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego – Dariusz Pilak, za IV miejsce Prezydent Miasta Gniezna – Jacek Kowalski, za V miejsce Dyrektor GOSiR-u - Jacek Mańkowski, za VI miejsce, za VII miejsce Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego – Dariusz Pilak, za VIII miejsce - Rada Osiedla Pustachowa Kokoszki. Puchar Fair Play ufundowała Senator RP – Piotr Gruszczyński.  Z kolei medale dla najlepszych trzech zespołów ufundowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Gnieźnie.

Jak zapowiadają organizatorzy turnieju, czyli Piotr Tamul oraz MKS Pustachowa oraz Rada Osiedla Pustachowa Kokoszki, w tym roku z początkiem sezonu halowego czyli na jesień, rozegrany jedenasta edycja turniej z cyklu "Pustachowa Cup”.

Patronat Honorowy nad turniejem objęli:  Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski, Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego, Senator RP Piotr Gruszczyński.

Patronat medialny sprawował serwis SportGniezno.pl oraz Internetowa Telewizja SportGniezno.pl.

Sponsorami jubileuszowego X  Zimowego Turnieju "Pustachowa Cup” natomiast byli: BIMEX , Piotr i Paweł , Kantor Faber , Rykowal , Restauracja Dziki Dwór pod Kaczką, MPK Gniezno, Siłownia York .