Junior młodszy Mieszka-Carbon Gniezno wygrywa z Tarnovią Tarnowo Podgórne

2014-06-13

W środę 11 czerwca zespół juniorów młodszych Mieszka-Carbon Gniezno, rozegrał na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie zaległe spotkanie z drużyną Tarnovią Tarnowo Podgórne. Mecz zakończył się zwycięstwem młodych gnieźnian w stosunku 2:1.

Zespół prowadzony przez Dariusza Kuryło, prowadzenie jedną bramką objął już w 4 minucie meczu. Po faulu na Dawid Urbaniaku w polu karnym Tarnovii Tarnowo Podgórne, sędzia prowadzący to spotkanie wskazał na jedenasty metr oddalony od bramki gości. Pewnym egzekutorem rzutu karnego w zespole juniorów młodszych Mieszka-Carbon Gniezno, okazał się Krystian Jabłoński. W 11 minucie meczu, który w tej grupie wiekowej trwa 2x40 minut mieszkowcy mogli prowadzić różnicą dwóch bramek z gośćmi z Tarnowa Podgórnego. Gnieźnianie wykonywali rzut rożny do piłki w polu karnym gości wyskoczył do piłki najwyżej Dawid Urbaniak, lecz piłka po jego uderzeniu z głowy zamiast wpaść do bramki poszybowała nad jej poprzeczką. Goście przed końcem pierwszej połowy doprowadzili w 38 minucie do stanu 1:1. Bramkarza gnieźnian Norberta Gawłowskiego strzałem z głowy z najbliższej odległości pokonał Bartosz Maki. Remisem zakończyła się pierwsza połowa meczu. Po zmianie stron podopieczni Dariusza Kuryło swoje zwycięstwo nad zespołem z Tarnowa Podgórnego w stosunku 2:1 przypieczętowali w 65 minucie. Bramkarza gości Tomasza Figlerowicza po dograniu piłki w pole karne przez Kacpera Kiełpińskiego strzałem z 10-tego metra pokonał Dawid Urbaniak.

Skład juniorów młodszych Mieszka-Carbon Gniezno: Norbert Gawłowski, Jakub Miętkiewicz, Tobiasz Kolanko, Adrian Jankowski, Sebastian Warasiński, Mikołaj Danielewicz, Dawid Urbaniak, Kacper Kiełpiński, Jakub Ciesielski, Szymon Zielonka, Krystian Jabłoński – rezerwowi Michał Kaczmarek, Mikołaj Miczyński, Kamil Walczak, Eryk Śliwiński, Patryk Wielogórecki, Mikołaj Maślij

W sobotę 14 czerwca zespół juniorów młodszych Mieszka-Carbon Gniezno, rozegra na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, spotkanie derbowe mając za przeciwnika KS Gniezno.