Junior starszy Mieszka Gniezno wygrywa w Tarnowie Podgórnym

2018-05-29

Bardzo przekonywujące zwycięstwo w rozgrywkach pierwszej ligi wojewódzkiej A 1 juniora odniosła drużyna zaplecza pierwszego zespołu Mieszka Gniezno.

W niedzielę 27 maja ekipa juniora starszego Mieszka Gniezna, wraz z swoim trenerem Przemysławem Urbaniakiem udała się do Tarnowa Podgórnego gdzie o kolejne punkty tej wiosny walczyła z miejscową ekipą swoich rówieśników Tarnovią. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem młodego zespołu z grodu Lecha w stosunku 4:0. Jedyna bramka dla gnieźnian bo pozostałe  podopieczni Przemysława Urbaniaka zdobywali w drugiej części meczu padła w pierwszej połowie w 32 minucie. Gola na swoim koncie, po którym to gnieźnianie wyszli na prowadzenie 1:0 zapisał Adam Kowalski, który wpakował piłkę do bramki gospodarzy z najbliższej odległości dobijając ją po wcześniejszym strzale Adriana Krupki i obronie golkipera miejscowych. Jak już wspominaliśmy pozostałe trzy gole gnieźnianie zdobyli już w drugiej połowie niedzielnego meczu. W 55 minucie prowadzenie Mieszka Gniezno na 2:0 podwyższył Jakub Hoffman, który bramkarza Tarnovii pokonał uderzeniem piłki z 16 metra po wcześniejszym dograniu jej w pole karne gospodarzy z egzekwowanego rzutu rożnego przez Adriana Kiełpińskiego. Trzecia bramka dla Mieszka Gniezno, po której podopieczni Przemysława Urbaniaka prowadzili już z gospodarzami 3:0 padała w 77 minucie. Gola na swoim koncie tym razem zapisał Jędrzej Kowalski. Wynik meczu 4:0 dla zespołu juniora starszego Mieszka Gniezno, został ustalony w 90 minucie. Po dośrodkowaniu Adriana Kiełpińskiego akcję całego zespołu zamknął celnym trafieniem do bramki Tarnovii w szeregach gnieźnian Adrian Krupka. Po niedzielnym zwycięstwie gnieźnian z Tarnovią Tarnowo Podgórne i wcześniejszym 1:0 na własnym trenie z Unią Swarzędz zespół prowadzony przez Przemysława Urbaniaka zajmuje po rozegranych 20 meczach piąte miejsce w ligowej tabeli z zdobytymi 31 punktami.

Skład juniora starszego Mieszka Gniezno: Jakub Połatyński, Bartosz Goździński (55’ Michał Nowicki), Wojciech Wachowski, Miłosz Walkowiak, Adrian Kiełpiński, Adrian Krupka, Patryk Dudek (70’Szymon Klimacki), Adam Kowalski (80’ Mateusz Rożek), Maksymilian Sikorski, Jakub Hoffmann, Jakub Goździński (71’ Jędrzej Kowalski)