Junior starszy Mieszka przegrywa z swoimi rówieśnikami z Wągrowca

2018-09-03

Trzeciej już porażki z rzędu w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej A 1 juniora grypy pierwszej doznali w niedzielę 2 września juniorzy starsi Mieszka Gniezno.

Podopieczni Przemysława Urbaniaka, w niedzielne przedpołudnie podejmowali na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie zespół Nielby Wągrowiec. Młodzi gnieźnianie po raz trzeci w nowym sezonie z boiska schodzili pokonani przegrywając swoje spotkanie 2:4. Goście na prowadzenie wyszli po ewidentnym błędzie obrony gnieźnieńskiej w 30 minucie po bramce zdobytej przez Marcina Kowalczyka. W 40 minucie w meczu mieliśmy remis 1:1 po golu zdobytym przez Adama Kowalskiego. I na przerwę oba zespoły schodziły remisując z sobą. O trzeciej z rzędy przegranej przez zespół juniora starszego Mieszka Gniezno, zadecydowała druga połowa niedzielnego meczu. Dziesięć minut po wznowieniu gry goście z Wągrowca zdobyli dwie kolejne bramki wychodząc ponownie na prowadzenie 3:1. Najpierw bramkarza gospodarzy pokonał Jakub Kołaka a następnie uczynił to Jakub Biegański. Mieszkowcy na stracone dwa gole z rzędu odpowiedzieli tylko jednym celnym trafieniem do bramki swojego rywala. W 70 minucie prowadzenie Nielby Wągrowiec na 3:2 zmniejszył Łukasz Bogajewski. I kiedy wydawało się że gnieźnianie są w stanie doprowadzić do remisu, w 76 minucie zespół juniora starszego z Wągrowca zadał decydujący cios w postaci zdobytej czwartej bramki, której autorem okazał się Kamil Czajkowski. A że więcej bramek już w niedzielnym meczu oba zespoły już nie zdobyły więc spotkanie zakończyło się zwycięstwem juniora starszego Nielby Wągrowiec.

Skład juniora starszego Mieszka Gniezno: Jakub Woźniak, Maksylilian Sikorski, Adam Kowalski, Albert Gąsiorowski (60’ Michał Nowicki), Szymon Klimacki (64’ Hubert Walerjańczyk), Jakub Goździński, Łukasz Bogajewski, Piotr Kaźmierczak, Miłosz Walkowiak, Wojciech Wachowski (70’ Mikołaj Pluciński), Bartosz Goździński (70’ Nikodem Kęczkowski)