Junior starszy Mieszka przywozi cenny remis z Poznania

2017-11-04

Cenny remis w przedostatnim meczu rundy zasadniczej sezonu 2017/2018 w rozgrywkach pierwszej ligi wojewódzkiej A 1 juniora starszego wywalczyli w sobotnie przedpołudnie 4 listopada juniorzy starsi Mieszka Gniezno.

Podopieczni Przemysława Urbaniaka zremisowali w Poznaniu dzieląc się tym samym punktami w ligowej tabeli z wiceliderem tych rozgrywek Przemysławem 2:2. Mimo optycznej przewagi gospodarzy od początku spotkania to gnieźnianie po 27 minutach gry prowadzili z swoim rywalem 2:0. Najpierw zespół z grodu Lecha na prowadzenie wyprowadził w 13 minucie Jakub Olejniczak, który wykorzystał egzekwowany rzut rożny przez Adriana Kiełpińskiego pokonując bramkarza gospodarzy uderzeniem piłki głową z najbliższej odległości. Z kolei drugą bramkę podwyższając zarazem prowadzenie drużyny z Pierwszej Stolicy Polski zdobył Jakub Hoffman, który podobnie jak Olejniczak wykorzystał wrzuconą piłkę w pole karne gospodarzy z wykonywanego rzutu rożnego przez Kiełpińskiego pakując futbolówkę do bramki swojego rywala z 14 metra. Dwie minuty po zdobyciu drugiego gola przez gnieźnian padała bramka kontaktowa dla gospodarzy sobotniego meczu. W polu karnym Mieszka Gniezno, Patryk Dudek sfaulował jednego z piłkarzy Przemysława i sędziemu prowadzącemu to spotkanie nie pozostało nic innego jak podyktowanie rzutu karnego na korzyść miejscowych. Podyktowaną jedenastkę na bramkę zamienił jeden z piłkarzy Przemysława i zespół juniora starszego Mieszka Gniezno schodził na przerwę prowadząc już tylko 2:1. Po zmianie stron gospodarze atakowali dążąc do zdobycia drugiej bramki, którą doprowadzili by do stanu remisowego z kolei gnieźnianie próbowali bronić korzystnego wyniku. Zdecydowana ofensywa na gospodarzy na bramkę gnieźnieńską przyniosła efekt dopiero w 89 minucie meczu. Wtedy to miejscowi zdobyli drugiego gola w zamieszaniu w polu karnym biało-niebieskich czym doprowadzili do stanu 2:2. Wprawdzie w końcówce mieszkowcy mieli dwie dogodne sytuacje do rozstrzygnięcia tego meczu na swoją korzyść lecz sztuka ta nie udała się Mateuszowi Rożkowi jaki i Jakubowi Hoffmanowi przez co wynik nie uległ już zmianie. I mecz zakończył się remisem a co za tym idzie podziałem punktów w ligowej tabeli przez oba zespoły.

Na koniec należy nadmienić iż w zespole juniora starszego Mieszka Gniezno, w sobotnim meczu debiut zaliczyli dwaj zawodnicy występujący poprzednio w zespole juniora młodszego a mianowicie Szymon Klimacki oraz Mateusz Sekulski.

Skład juniora starszego Mieszka Gniezno: Wiktor Stachowiak, Maksymilian Sikorski, Patryk Dudek, Adrian Franczak, Adrian Kiełpiński, Jędrzej Adamski (46’ Piotr Kaźmierczak), Jakub Olejniczak (61’ Mateusz Rożek), Szymon Klimacki (77’ Mateusz Sekulski), Miłosz Walkowiak (72’ Bartosz Goździński), Jakub Hoffman, Adrian Krupka (90’ Filip Sowiński) .

Ostatni mecz z rundy sezonu zasadniczego 2017/2018 zespół juniora starszego Mieszka Gniezno, rozegra na własnym trenie 12 listopada podejmując o godzinie 11.00 drużynę Polonii 1912 Leszno.