Junior starszy Mieszka też wygrywa

2017-09-04

W ślad za swoimi starszymi kolegami poszli w niedzielę 3 września juniorzy starsi Mieszka Gniezno. W rozgrywkach pierwszej Ligi Wielkopolskiej mieszkowcy pokonali na stadionie przy ulicy Strumykowej zespół Jaroty Jarocin w stosunku 4:0.

Spotkanie, które przebiegało po dyktando mieszkowców zostało rozstrzygnięte na ich korzyść dopiero w drugiej połowie bowiem pierwsze czterdzieści pięć minut niedzielnego pojedynku piłkarskiego zakończyło się wynikiem bezbramkowym. W pierwszej części meczu wprawdzie młodzi gnieźnianie mieli kilka dogodnych sytuacji strzeleckich do zdobycia bramki lecz w decydujących momentach zawiodą ich skuteczność. Tak było w 5 minucie kiedy to w słupek piłką trafił Adrian Krupka a także w 25 minucie kiedy uderzona futbolówka z 20. Metra przez Jakuba Hoffmanna poszybowała nad bramką przeciwników czy w końcu w 39 minucie kiedy to Adam Kowalski posłał piłkę głową nad bramką Jaroty Jarocin.

Jak wspominaliśmy młodzi gnieźnianie komplet trzech punktów a co za tym idzie zwycięstwo nad swoim rywalem zapewnili sobie w drugiej połowie niedzielnego meczu. Już po wznowieniu gry wynik spotkania otworzył w ekipie gnieźnieńskiej Adam Kowalski, który zdobywając bramkę w 53 minucie po egzekwowanym rzucie rożnym przez Oskara Wegnerskiego wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:0. Pięć minut później młodzi gnieźnianie prowadzili już 2:0. Adam Kowalski zagrał piłkę do Jędrzeja Adamskiego a ten w sytuacji sam na sam pokonał golkipera gości. W 60 minucie padła trzecia bramka dla zespołu juniora starszego Mieszka Gniezno. Oskara Wegnerskiego obsłużył dokładnym podaniem Adam Kowalski a ten z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce gości po długim słupku. Wynik meczu 4:0 dla juniora starszego Mieszka Gniezno został ustalony w 85 minucie a bramkę na swoim koncie zapisał ponownie Oskar Wegnerski. Po pięciu rozegranych kolejkach drużyna Mieszka Gniezno ma na swoim koncie 9 punktów, które zdobyła w trzech wygranych meczach oraz w swoim dorobku ma również dwie porażki.

Mieszko Gniezno - Jarota Jarocin 4:0 (0:0)

Bramki dla juniora starszego Mieszka: Oskar Wegnerski x2, Adam Kowalski, Jędrzej Kowalski

Skład juniora Mieszka Gniezno: Jakub Połatyński, Piotr Kaźmierczak, Patryk Dudek (78’ Miłosz Walkowiak), Adrian Franczak, Adrian Kiełpiński (78’ Maksymilian Sikorski), Adrian Krupka (67’ Filip Sowiński), Jakub Hoffmann, Adam Kowalski, Oskar Wegnerski, Jędrzej Adamski (60’ Mateusz Rożek), Bartosz Goździński (67’ Jakub Goździński),

Kolejnym rywalem juniorów starszych Mieszka Gniezno w sobotę 9 września w Koninie będzie zespół miejscowego Górnika. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 11.00.