Juniorki górą! MKS PR Gniezno wygrywa w Poznaniu z Pyrkami

2021-11-21

W środę 17 listopada zespół MKS PR Gniezno odniósł kolejne zwycięstwo na wyjeździe. Tym razem podopieczne trenera Roberta Popka pokonały KS Pyrki Poznań (25:32). Było to spotkanie w ramach 4. kolejki Wielkopolskiej Ligi Juniorek.

Spotkanie rozpoczęło się dość niespodziewanie od prowadzenia gospodyń. Gnieźnianki w 5` gry doprowadziły do pierwszego z dwóch tego wieczoru remisu meczowego (3:3). Trzy minuty później już dyktowały warunki pojedynku. Mocna obrona, skuteczne kontrataki i przewaga w sile ataku pozwoliły zbudować niewielką, ale bezpieczną przewagę. Do przerwy mieliśmy 11:16.

W drugiej połowie gry gnieźnianki utrzymały skuteczność rzutową, finalnie również zdobywając 16 bramek. Konsekwentnie stratę do MKS PR niwelowały skuteczne tego dnia Celka i Płótniak, które w tej odsłonie spotkania zdobyły razem 10 bramek (z 14 uzyskanych przez cały zespół). Po końcowej syrenie triumf świętowały reprezentantki MKS PR Gniezno!

KS Pyrki Poznań – MKS PR Gniezno 25:32 (11:16)

Najwięcej bramek dla KS Pyrki Poznań: Celka (10) i Płótniak (6).

MKS PR Gniezno: Bober, Cieślak – Alwin (11), Bartkowiak (7), Skoczeń (1), Piotrowska (2), Szymańska (1), Musiał (2), Tanaś (4), Brząkała, Łachowska (4), Śmigowska.