Juniorki MKS MOS Gniezno awansowały do ćwierćfinału mistrzostw Polski!

2016-01-24

W weekend 22-24 stycznia w naszym mieście odbywał się jeden z ośmiu turnieji 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej dziewcząt.

W gnieźnieńskich zawodach, które odbyły się w hali GOSiR mieszczącej się przy ulicy Paczkowskiego wystąpiły trzy drużyny: UKS Start Pietrowice Wielkie, GTPR Vistal Gdynia i gospodarz MKS MOS Gniezno. Te trzy zespoły rywalizowały między sobą (system gry „każdy z każdym”) o dwa miejsca premiowane awansem do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

Gnieźnianki w pierwszym dniu zmierzyły się z teamem ze Śląska – UKS Start Pietrowice Wielkie. MKS MOS od samego początku zaczął dyktować warunki na parkiecie. Potwierdzeniem dużej przewagi gnieźnianek jest wynik I części 17:6. W drugiej połowie dziewczęta  z Pierwszej Stolicy Polski kontrolowały wynik. Ostatecznie MKS MOS pokonuje przeciwniczki ze Śląska 30:16.
W sobotę w drugim dniu zawodów stanęły naprzeciwko siebie GTPR Vistal Gdynia i UKS Start Pietrowice Wielkie. W meczu tym obie drużyny słabiej broniły ale za to zdobywały wiele bramek. Spotkanie to zakończyło się wygraną Vistalu Gdynia 42:32.

Niedziela była ostatnim dniem turnieju. Spotkanie między MKS MOS Gniezno a GTPR Vistal Gdynia miało rozstrzygnąć o tym kto zostanie zwycięzcą całych zawodów. Od samego początku zarysowała się delikatna przewaga gdynianek. Dziewczęta z Gniezna dość wolno konstruowały swoje ataki pozycyjne. Do tego w obronie także nie spisywały się za dobrze. Do przerwy gnieźnianki przegrywały różnicą 4 bramek 12:8. Niestety po przerwie gra MKS MOS w ogóle się nie zmieniała. Nasze szczypiornistki zaczęły popełniać więcej błędów co skwapliwie wykorzystywały zawodniczki Vistalu. Ostatecznie MKS MOS Gniezno przegrywa z GTPR Vistal Gdynia 28:17. Mimo porażki podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka zajmując II miejsce wywalczyły awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski.
Gratulujemy!

Zawody Ćwierćfinałowe odbędą się w Warszawie w dniach 5-7 lutego. MKS MOS Gniezno rywalizować tam będzie o awans do Półinału Mistrzostw Polski z drużynami: gospodarz imprezy UKS Varsovia Warszawa oraz z Koroną Handball Kielce i MKS Olimpia Beskid Nowy Sącz.

W barwach MKS MOS Gniezno grały: bramkarki - Lidia Kobyłecka, Kamila Olejniczak i Daria Konieczna; Ewa Zimna, Niedzielska Natalia, Karolina Chojnacka, Kamila Stankiewicz, Monika Łęgowska, Monika Dolata, Marta Giszczyńska, Agata Wachowska, Maja Bielińska, Natasza Nowak, Martyna Rachela, Agnieszka Siwka, Karolina Kasprowiak i Aleksandra Hahn.