Juniorki MKS MOS Gniezno odpadają w Kwidzynie z dalszej walki o medale!

2016-02-22

W dniach 19 – 21 lutego w Kwidzynie odbywał się jeden z dwóch turniejów Półfinałowych Mistrzostw Polski Juniorek w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach tych uczestniczyła gnieźnieńska drużyna MKS MOS, która przebojem wdarła się do najlepszej ósemki w Polsce.

Oprócz niej w zawodach tych grały: gospodarz MTS Kwidzyn, MKS Zagłębie Lubin i UKS Handball 28 Wrocław. Te cztery drużyny rywalizowały między sobą o dwa miejsca premiowane awansem do Finału Mistrzostw Polski („Final Four”).  
 
Gnieźnianki w pierwszym dniu rywalizacji zmierzyły się z jednym z głównych pretendentów do zdobycia tytułu Mistrza Polski drużyną gospodarzy MTS Kwidzyn. Dziewczęta z Pierwszej Stolicy Polski mimo ogromnej woli walki i dużej ambicji nie były wstanie dotrzymać kroku swoim znakomitym przeciwniczkom. Kwidzynianki od samego początku tego spotkania dyktowały warunki gry. MTS Kwidzyn w sposób zdecydowany pokonuje MKS MOS 37:15. W pierwszym meczu tego dnia UKS Handball 28 Wrocław wygrywa jedną bramką z MKS Zagłębiem Lubin.
 
W sobotę w drugim dniu zawodów gnieźnianki zmierzyły się właśnie z ekipą z Wrocławia. Niestety ich gra w tym meczu miała swoje wzloty i upadki. MKS MOS potrafił seriami zdobywać bramki ale i je seriami tracić. Ostatecznie UKS Handball 28 Wrocław pokonuje MKS MOS Gniezno 27:19. W kolejnym spotkaniu tego dnia gospodynie pokonują Zagłębie Lubin. Po tym dniu rozstrzygnęły się losy awansu do Finału. Wywalczyły je zespoły z Kwidzyna i Wrocławia.
 
W niedzielę gnieźnianki zmierzyły się jeszcze z Zagłębiem Lubin. Pierwsza połowa w dobrym wykonaniu przez oba zespoły. Gra bardzo wyrównana. Niestety w drugiej części po seryjnie popełnianych błędach dziewczęta z Gniezna pozwoliły swoim rywalkom na kilka bramek przewagi. Ostatecznie MKS Zagłębie Lubin zwycięża z MKS MOS Gniezno 32:24.
 
Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka zajmują w tym Półfinale ostatnie IV miejsce. Mimo tego drobnego niepowodzenia gnieźnieńscy trenerzy byli zadowoleni z osiągniętego wyniku w tym sezonie. Znaleźć się w elitarnym gronie ośmiu najlepszych zespołów w Polsce to znakomite osiągnięcie.
Serdecznie gratulujemy!
 
MKS MOS Gniezno: Kobyłecka Lidia, Olejniczak Kamila, Daria Konieczna – bramkarki; zawodniczki pola – Siwka Agnieszka, Zimna Ewa, Chojnacka Karolina, Stankiewicz Kamila, Giszczyńska Marta, Dziemidowicz Martyna, Nowak Natasza, Łęgowska Monika, Wachowska Agata, Wojtkowiak Marta, Rachela Martyna, Niedzielska Natalia i Kasprowiak Karolina.
Trenerzy: Robert Popek i Roman Solarek
 
Roman Solarek/ foto archiwum SportGniezno.pl
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,juniorki-mks-mos-gniezno-odpadaja-w-kwidzynie-z-dalszej.html