Juniorki MKS PR Gniezno bez medalu w Radomiu

2024-02-25

Nie tak z pewnością miała wyglądać walka o medale juniorek MKS PR Gniezno w Radomiu w dniach 23-24 lutego gdzie rozgrywany był turniej Final Four Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej w piłce ręcznej.

Oprócz młodych ,,Pszczółek” w najlepszej czwórce drużyn walczących o tytuł Mistrzyń Polski w kategorii juniorki w Radomiu o medale zabiegały jeszcze zespoły MKS Victorii Świebodzice, SPR Pogoń 1945 Zabrze oraz gospodynie PreZero APR Radom. Dwudniowe zmagania w ramach turnieju Final Four MP juniorek w Radomiu zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszym dniu czyli piątek 23 lutego cztery najlepsze zespoły w tej kategorii wekowej rozegrały mecze półfinałowe zaś w sobotę 24 lutego przewidziano walkę o końcowe miejsce a co za tym idzie medale Mistrzostw Polski. Po dwudniowych zmagania w Radomiu, juniorki MKS PR Gniezno, niestety rywalizację w ramach Mistrzostw Polski Juniorek zakończyły bez medalu zajmując czwarte miejsce tuż za podium.

A jak do tego doszło otóż w półfinale młode Pszczółki trafiły na zespół Pogoni 1945 Zabrze. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu trafiały młode gnieźnianki. Emocje sięgały zenitu, ponieważ obie drużyny zdobywały punkt za punkt, jednak to zawodniczki z Gniezna nadawały tempo gry. Do połowy na tablicy wyników widniało 14:13 na korzyść drużyny z Gniezna. W drugiej połowie Żółto-czarne wiedziały, że w każdej chwili może się odwrócić i spotkanie może sie wymknąć spod kontroli. W 52 minucie spotkania drużyna z Zabrza po raz kolejny doprowadziła do remisu, a następnie już do końca spotkania były bardzo skuteczna. W ostatniej minucie Marysia Tanaś ustanowiła wynik spotkania na 24:29. Tym samym młode zawodniczki z Gniezna utraciły szanse na występ w finale.

MKS PR Gniezno: Cieślak, Ruda - Bartkowiak (6), Musiał (5), Tanaś (4), Wabińska (4), Schlabs (2), Szymańska (2), Nowak (1), Piotrowska, Skoczeń, Łachowska, Śmigowska, Lubińska, Stręk.

SPR Pogoń 1945 Zabrze: Bochaczyk, Czapla, Borkowska - Gardian (7), Skotnicka (6), Szczygieł (5), Marcinek (4), Szymański (4), Grzesista (2), Tobolewska (1), Mynarek, Szaruga, Ostenda, Dubiniak, Czapla, Bałaży, Opiłka.

Drugiego dnia w sobotę 24 lutego gnieźnianki musiały zapomnieć o poprzednim spotkaniu i zagrać jak najlepiej, aby wyjechać z Radomia z brązowym medalem. Zawodniczki z Gniezna chciały jak najlepiej rozpocząć to starcie. Pierwszą bramkę rzuciła kapitan drużyny z pierwszej stolicy Polski, Maria Tanaś, a po minucie drugą bramkę dołożyła Maja Schlabs. Po czym przeciwniczki Pszczółek doprowadziły do remisu a potem ekipa gospodyń już prowadziła do końcowych minut pierwszej połowy. W ostatniej minucie pierwszej połowy Aleksandra Śmigowska doprowadziła do remisu ustalając wynik 14:14. Na drugą połowę wszystkie zawodniczki wyszły zmotywowane i pełne woli walki o brązowy medal. Obie drużyny szły łeb w łeb, jednak w 47 minucie spotkania na prowadzenie ponownie w tym meczu wyszła ekipa z Radomia. Gnieźnianki ponownie rzuciły się w pogoń za rywalkami. Na szczęście w 59 minucie spotkania doprowadziły do remisu, a tym samym do konkursów rzutów karnych, w których ostatecznie okazała się drużyna z Radomia wygrywając 4:3 i tym samym tej ekipie przypadł brązowy medal MP. Pierwsze miejsce a co za tym idzie złoty medal MPJ wywalczyła drużyna MKS Victorii Świebodzice pokonując w wielkim finale SPR Pogoń 1945 Zabrze w stosunku 26:16 prowadząc z swoimi rywalkami 12:9.

PreZero APR Radom: Gwarek - Machnio (12), Mazurkiewicz (5), Narożna (4), Dydek (4), Cieszewska (2), Adaczyńska (1), Janczyk (1), Dymińka, Szudra-Roszko, Senator, Baczewska, Nowak, Siedlecka, Rolek, Piaseczna.

MKS PR Gniezno: Cieślak, Ruda - Schalbs (9), Łachowska (6), Nowak (5), Tanaś (3), Wabińska (2), Piotrowska (2), Bartowkiak (1), Śmigowska (1), Skoczeń, Lubińska, Stręk.