Juniorki MKS PR Gniezno brązowymi medalistkami MPJ

2023-03-19

Nie o złoty ani srebrny lecz brązowym medal w Szczecinie wywalczyły w dwudniowych finałach Mistrzostw Polski Juniorek w dniach 18 – 19 marca juniorki gnieźnieńskiego MKS PR.

Po przegranym sobotnim spotkaniu półfinałowym zespołu juniorek MKS PR  Gniezno z drużyną gospodarzy finału MPJ ekipą MKS Kusy Szczecin w stosunku 38:36. Podopiecznym Roberta Popka i Romana Solarka przyszło w tym układzie w niedzielę 19 marca zawalczyć o trzecie miejsce i brązowy medal z przegranym zespołem z drugiego półfinału MTS Kwidzyń, który w sobotę 18 marca uległ zespołowi EUCO-UKS Dziewątka Legnica w stosunku 32:24. Młode Pszczółki stanęły na wysokości i niedzielny mecz rozstrzygnęły występując w nim w roli gościa na swoją korzyść ogrywając MTS Kwidzyń zdecydowanie 36:23. Tym zwycięstwem juniorki MKS PR Gniezno, zapewniły sobie trzecie miejsce w kraju zostając tym samym drugim wicemistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej. Jeśli chodzi o przebieg spotkania o brązowy medal MPJ pomiędzy MKS PR Gniezno a MTS Kwidzyń. To podopieczne Roberta Popka i Roman Solarka, od początku spotkania kontrolowały przebieg gry co przełożyło się na prowadzenie Pszczółek do przerwy wynikiem 16:11. Po zmianie stron obraz gry w wykonaniu gnieźnianek nie uległ zmianie Pszczółki bowiem powiększały z każdą minutą drugiej połowy punktową przewagę nad zespołem MTS Kwidzyń co w końcowym obrachunku przełożyło się na trzynastopunktową wygraną 36:23.

W tym miejscu należy nadmienić iż Mistrzem Polski Juniorek w piłce ręcznej została drużyna MKS Kusy Szczecin, która w ,meczu finałowym o złoty medal pokonała EUCO-UKS Dziewątka Legnica w stosunku 25:18.

Młodym gnieźniankom oraz sztabowi szkoleniowemu MKS PR gratulujemy wywalczonego brązowego medalu Mistrzostw Polski Juniorek.

Punkty dla MTS Kwidzyń zdobyły: Dajczak – 6, Grzona – 5, Janik – 4, Krefft – 2, Męczykowska – 2, Mrozek – 1, Góralska – 1, Pankowiak – 1, Sarnecka – 1,

Punkty dla MKS PR Gniezno zdobywały: Tanaś – 9, Nowak – 7, Bartkowiak – 6, Schlabs – 6, Wabińska – 3, Szymańska – 2, Cieślak – 1, Skoczeń – 1, Śmigowska – 1,