Juniorki MKS PR Gniezno poległy w meczu z Kwidzyniem

2023-02-25

Nie zaliczą do udanego drugiego dnia trwania w Gnieźnie turnieju w ramach 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek zawodniczki MKS PR Gniezno.

Po wygranym pierwszym meczu drużyny MKS PR Gniezno, w ramach 1/4 MPJ gdzie podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka pokonały w hali im. Mieczysława Łopatki, przy ulicy Sportowej 3 w Gnieźnie, gdzie odbywa się turniej zespół Handball AZS AWF Warszawa w stosunku 35:24. W drugim dniu trwania turnieju w sobotę 25 lutego młode ,,Pszczółki” o kolejne punkty turniejowe przybliżające je do półfinałów MPJ walczyły z zwyciężczyniami meczu MTS Kwidzyniem z Sośnica Gliwice w stosunku 36:35. Gnieźnianki niestety musiały uznać w tym meczu wyższość zespołu z Kwidzynia i przegrały to spotkanie po dość zaciętym przebiegu 16:32 przegrywając z swoimi rywalkami do przerwy jedynie dwoma punktami 14:16. O sobotniej porażce młodych ,,Pszczółek” z drużyną z Kwidzynia zadecydowała końcówka drugiej połowy meczu. W drugim spotkaniu tego samego dnia Handball AZS AWF Warszawa, pokonał drużynę Sośnica Gliwice w stosunku 36:33 prowadząc z gliwiczankami do przerwy 18:16.

Niedziela 26 lutego będzie ostatnim dniem trwania turnieju w ramach 1/4 MPJ. Tego dnia rozstrzygnie się czy zespół MKS PR Gniezno, awansuje do dalszych rozgrywek półfinałowych. Duży wpływ na to będzie miał końcowy wynik meczu, do którego dojdzie o godzinie 9.00 w hali im. Mieczysława Łopatki, przy ulicy Sportowej 3 w Gnieźnie. Niepokonana po dwudniowych rozgrywkach drużyna MTS Kwidzyń podejmować będzie ekipę z jednym zwycięstwem turniejowym Handball AZS AWF Warszawa. Porażka warszawianek przy jednoczesnym zwycięstwie MKS PR Gniezno w spotkaniu do którego dojdzie o godzinie 10.45 a w którym młode ,,Pszczółki” z jednym zwycięstwem turniejowym podejmować będą najsłabszą drużyną rozgrywek Sośnicę Gliwice. Da awans podopiecznym Roberta Popka i Romana Solarka do półfinałów MPJ. Czy tak się stanie przekonamy się niebawem.

Punkty dla MKS PR Gniezno w meczu z MTS Kwidzyń zdobyły: Zofia Bartkowiak – 6, Maria Tanaś – 6, Maja Schlabs – 5, Marta Łachowska – 3, Agata Szymańska – 3, Nowak Julia – 2, Paulina Musiał – 1

Dla MKS MTS Kwidzyń punktowały: Marianna Janik – 11, Izabela Dajczak – 7, Anna Grzona – 7, Klaudia Krefft – 3, Karolina Monka – 3, Martyna Karwowska – 1,