Juniorki MKS PR Gniezno w najlepszej finałowej czwórce MPJ!

2023-02-26

Miły prezent sobie oraz swoim trenerom sprawiły juniorki MKS PR Gniezno, które wywalczyły awans do wielkiej czwórki i tym samym zagrają one w finale Mistrzostw Polski Juniorek w swojej kategorii wiekowej.

Młode ,,Pszczółki” awans do wielkiego finału Mistrzostw Polski Juniorek, zapewniły sobie w ostatnim dniu trwania turnieju w ramach 1/4 MPJ, który odbył się w Pierwszej Stolicy Polski w dniach 24-26 lutego w  hali im. Mieczysława Łopatki, przy ulicy Sportowej 3. Podopieczne tercetu trenerskiego Robert Popek, Roman Solarek i Przemysław Śmigowski, świętowały swój udział w wielkim finale MPJ po zwycięstwie niedzielnym 26 lutego nad zespołem SPR Sośnica Gliwice pokonując go 29:23 a co za tym idzie prowadząc z nim do przerwy 15:11. Młode ,,Pszczółki” awans do finałowej czwórki MPJ z gnieźnieńskiego turnieju wywalczyły z drugiej pozycji. Miejsce te piłkarki ręczne MKS PR Gniezno, zajęły w turnieju  pokonując w piątek 24 lutego zespół Handball AZS AWF Warszawa w stosunku 35:24, by dzień później w sobotę 25 lutego ulec zwycięskiej drużynie rozgrywek turniejowych w Gnieźnie ekipie MTS Kwidzyniem w stosunku 32:26. Gnieźnianki do niedzielnego meczu o to albo być lub nie być w wielkim finale MPJ podobnie jak warszawianki, które w sobotę pokonały Sośnica Gliwice w stosunku 36:33 przystępowały z jednym zwycięstwem. Wprawdzie w niedzielę  drużyna Handball AZS AWF Warszawa pokonała co było niespodzianką turnieju MTS Kwidzyń w stosunku 34:31. Lecz to młode ,,Pszczółki” zapewniły sobie awans do wielkiego finału MPJ po zwycięstwie nad zespołem SPR Sośnica Gliwice i bezpośrednią piątkową wygraną z ekipą Handball AZS AWF Warszawa. Nasze gratulacje dla młodego zespołu MKS PR Gniezno.

Oprócz MTS Kwidzynia i MKS PR Gniezno, o Mistrzostwo Polski Juniorek powalczą jeszcze zespoły z drugiego półfinału z Legnicy a mianowicie MKS Kusy Szczecin i EUCO-UKS Dziewiąta Legnica.

Zespół MKS PR Gniezno w wielkim finale MPJ zapewnił sobie awans grając w składzie: Cieślak Antonina, Alina Ruda, Paulina Wilczura, Julia |nowak, Maja Schlabs, Weronika Wabińska, Zofia Bartkowiak, Julia Skoczeń, Kinga |Piotrowska, Kornelia Lubińska,  Agata Szymańska, Paulina Musiał, Maria Tanaś, Maja Brząkał, Marta Łachowska, Aleksandra Śmigowska. Trenerami zespołu są Robert Popek, Roman Solarek i Przemysław Śmigowski.

MKS PR Gniezno - SPR Sośnica Gliwice 29:23

Roman Strugalski + foto – Szersza relacja fotograficzna z ostatniego meczu MKS PR Gniezno – TUTAJ