Juniorki MKS PR zrobiły pierwszy krok do dalszych zmagań w ramach Pucharu Polski

2023-01-26

Hala GOSiR przy ulicy Sportowej 5 w Gnieźnie od czwartku 26 stycznia aż do niedzieli 28 stycznia jest areną rozgrywek 1/16 Pucharu Polski w piłce ręcznej w kategorii juniorka.

Gospodarzem trzydniowych zmagań jeden z ośmiu grup są piłkarki ręczne MKS PR Gniezno. Oprócz podopiecznych Roberta Popka i Romana Solarka w turnieju udział biorą zespoły – SMS Zagłębie I Lubin i UKS Morski Sianów. Młode gnieźnianki rozgrywki pucharowe zainaugurowały spotkaniem z ekipą SMS Zagłębie I Lubin w czwartkowe popołudnie 26 stycznia. Spotkanie po dość jego przebiegu zakończyło się zwycięstwem zespołu juniorem MKS PR Gniezno, które pokonały swoje rywali w stosunku 31:23 prowadząc z nimi do przerwy 14:11. Tym zwycięstwem  podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka uczyniły pierwszy krok w kierunku awansu do dalszych zmagań pucharowych. Co do samego przebiegu meczu MKS PR Gniezno a SMS Zagłębie I Lubin. To zwycięstwo gnieźnianek nad zespołem z Lubina, wcale łatwo im nie przyszło. Rywalki MKS PR Gniezno, w pierwszej połowie zdecydowanie postawiły się gospodynią czwartkowego meczu. Na potwierdzenie tych słów może zaświadczyć fakt że rywalki gnieźnianek mimo ich zdecydowanego prowadzenia w pierwszej części meczu pozwoliły im dojść je i na dwie minuty przed końcem zmniejszyły ich prowadzenie do jednego punktu 11:10. Na szczęście piłkarki ręczne MKS PR Gniezno, w końcówce pierwszej połowy trzykrotnie celnie trafiły do bramki swoich rywalek i na przerwę schodziły prowadząc 14:11. Po przerwie podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka, nie dały już sobie wyrwać prowadzenia z pierwszej połowy a wręcz je jeszcze powiększały co dało im w końcowym obrachunku zwycięstwo w całym meczu 31:23.

W piątek o zwycięstwo w meczu zawalczą zespoły SMS Zagłębie I Lubin  i UKS Morski Sianów. Początek tego spotkania w Hali GOSiR przy ulicy Sportowej 5 zaplanowano na godzinę 15.00. Z kolei w sobotę do boju przystąpi  ekipa MKS PR Gniezno, która w tej samej hali zmierzy się zespołem UKS Morski Sianów.  Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 9.00  a celem jego będzie awans gnieźnianek do dalszych zmagań Pucharu Polski.

MKS PR Gniezno - SMS Zagłębie I Lubin 31:23 (14:11)

Punkty dla MKS PR Gniezno zdobyły: Zofia Bartkowiak – 7, Weronika Wabińska – 5, Julia Nowak –4, Maja Schlabs – 4, Aleksandra Śmigowska – 3, Kinga Piotrowska – 2, Agata Szymańska – 2, Paulina Musiał  - 2, Maria Tanaś – 2,

Punkty SMS Zagłębie I Lubin zdobyły : Nikola Sołedek – 6, Weronika Chudek – 4, Maja Badowska – 3, Justyna Fedorowicz – 3, Julia Dolecka – 2, Aleksandra Ziemba – 1, Martyna Cieślik – 1, Zuzanna Kopycyńska – 1, Julia Machoń – 1, Klaudia Gorczyca – 1