Juniorki MKS-u PR Gniezno w 1/8 finału Mistrzostw Polski!

2019-01-26

W sobotę 26 stycznia piłkarki ręczne MKS –u PR Gniezno zapewniły sobie awans do 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek, pewnie pokonując Handball Wrocław.

Spotkanie do 24 minuty było dość wyrównane. Ostatnie fragmenty pierwszej części meczu zostały jednak zdominowane przed gnieźnianki, które bardzo dobrze broniły, a do tego skutecznie kończyły swoje akcje w ataku i tym samym odskoczyły wrocławiankom na sześć trafień. Do przerwy MKS PR Gniezno prowadził 18:12.

Po przerwie szczypiornistki z Gniezna krok po kroku powiększały swoją przewagę. W 43 minucie  było już dwanaście bramek przewagi na korzyść MKS-u PR Gniezno. Ostatecznie gnieźnianki wygrały z UKS Handballem Wrocław 32:23 i tym samym już w sobotę zapewniły sobie  awans do 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorek!

MKS PR Gniezno-Handball Wrocław 32:23 (18:12)

Najwięcej bramek:
MKS PR Gniezno: Karolina Kasprowiak-8.
Handball Wrocław: Weronika Gołąb, Aleksandra Sowa – po 7.

Skład MKS-u PR Gniezno: Weronika Wilkosz, Daria Rożek (bramkarki) – Maja Bielińska, Karolina Kasprowiak, Oliwia Pudelewicz, Wiktoria Stachowicz, Katarzyna Ochocka, Martyna Dolacińska, Monika Walkowska, Paulina Kabacińska, Dominika Grzegorek, Martyna Rachela, Martyna Szczygielska, Agata Alwin (zawodniczki z pola). Trenerami MKS-u PR Gniezno są: Robert Popek, Roman Solarek i Janusz Pudelewicz.