Juniorzy GTT Maciejka Diament Gniezno w Enea Poznań Triathlon

2014-07-29

W miniony weekend na poznańskiej Malcie odbyły się zawody z cyklu Enea Poznań Triathlon. Jest to jedna z największych imprez triathlonowych w Polsce, w której wystartowało blisko 3000 uczestników.

W tegorocznej edycji wyjątkowym gościem a zarazem najważniejszym zawodnikiem był wielokrotny mistrz świata w triathlonie Chris Mc Cormack, który wystartował zarówno w sobotę na dystansie ¼ Iron Mana jak i w niedziele na dystansie ½ Iron Mana. W sobotę na popularnej „ćwiartce” (950m pływania, 45 km roweru i 10,55 km biegu) startowało troje juniorów GTT Maciejka Diament Gniezno: Michał Czech, Karol Mikołajczak oraz Łukasz Kobyłecki.

Jako najmłodsi zawodnicy a tym samym debiutanci na tym dystansie zajęli oni wysokie lokaty:
- Michał Czech z czasem 2: 11: 43 zajął 14 miejsce, (w kategorii (M18-24) 6 miejsce)
- Karol Mikołajczak z czasem 2: 14: 49 zajął 23 miejsce, (w kategorii (M18-24) 9 miejsce)
- Łukasz Kobyłecki z czasem 2: 24: 44 zajął 88 miejsce, (w kategorii (M18-24) 15 miejsce).

„Ćwiartkę” wygrał po pasjonującym finiszu wychowanek Gnieźnieńskiego Diamentu Dariusz Kowalski pokonując utytułowanego Australijczyka, gwiazdę edycji 2014 Chrisa McCormacka.
Darku pragniemy złożyć Tobie przy tej okazji wielkie gratulacje!

Nie ukrywamy z dumy z faktu, że to właśnie wychowanek naszego klubu pokonał =w sobotnim starcie Mistrza Świata!