Juniorzy i juniorki Stelli Niechan wygrywają !

2016-04-17

W niedzielę 17 kwietnia w Poznaniu odbywały się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski w tenisie stołowym w kategorii juniorów.

Bezkonkurencyjni można powiedzieć okazali się zawodnicy Stelli Niechan Gniezno. W konkurencji juniorek pierwsze dwa miejsca zajęły stellistki. Wygrała Agata Klabińska , która w półfinale pokonała Zofię Gizińska z Mrowina 3:0,a w finale koleżankę klubową Anitę Chudy również  3:0. Anita Chudy w półfinale wygrała z Aleksandrą Kędzią z Maratonu Moskurnia 3:1,a w decydującym meczu o awans do finałów Mistrzostw Polski z Joanna Maślak 3:1. Tak więc pierwsza była Agata Klabińska , druga Anita Chudy i obie nasz zawodniczki awansowały do finałów Mistrzostw Polski , które rozegrane zostaną za dwa tygodnie w Ostródzie. Również w konkurencji chłopców zdecydowany prym wiedli zawodnicy Stelli Niechan . Wygrał Filip Kujawa pokonując w finale faworyzowanego kolegę Jakuba Różaka 3:2. Jakub Różak w półfinale pokonał Dawida Jóźwiaka z Polonii Śmigiel 3:2, w Filip Kujawa innego zawodnika ze Śmigla Denisa Bolewicza 3:1. Bardzo dobrze spisał Dariusz Sałamaszek zajmując czwarte miejsce i Dawid Balcerzak  będący siódmy.

W turnieju drużynowym pewnie wygrały młode zawodniczki Stelli Niechan Gniezno nie dając szans w finale dziewczynom z UKS Mrowino . Agata Klabińska i Anita Chudy wygrały wszystkie swoje pojedynki singlowe i grę deblową.  Niespodziewanej  porażki w meczu o złoty medal doznali nasi zawodnicy z drużyna Polonii Śmigiel ulegając 2:3. Zupełnie zawiódł wcześniejszy Mistrz indywidualny Filip Kujawa ulegając zarówno Denisowi Bolewiczowi i Dawidowi Jóźwiakowi. Zgubiła go zbytnia pewność siebie i brak waleczności. Punkty zdobyli Jakub Różak i Dawid Balcerzak. Mimo tej porażki zespół Stelli awansował do najważniejszych zawodów w tym sezonie.
Tak więc podwójne zwycięstwo indywidualne dziewczyn i chłopców oraz drużynowe Mistrzostwo Wielkopolski juniorek Stelli i wicemistrzostwo zespołu chłopców to wielki sukces samych zawodników i trenerów: Eugeniusza Krugera i Tadeusza Nowaka.Agata Klabińska, Anita Chudy, Jakub Różak i Filip Kujawa oraz nasze obie druzynyjunioreki juniorów będą reprezentować Gniezno i Wielkopolskę podczas Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Ostródzie w dniach 28-30 kwietnia.

A już za tydzień nasz najmłodszy zespół w rozgrywkach czeka wyjazdowy mecz rewanżowy o utrzymanie się w 2 lidze z drużyną Chrobry Międzyzdroje.