Juniorzy KS Gniezno przegrywają w Kiekrzu a trampkarze ogrywają Wełniankę Kiszkowo

2015-06-02

Kolejne dwa spotkania mistrzowskie w rundzie rewanżowej rozegrały w miniony weekend 30-31 maja drużyny młodzieżowe Klubu Sportowego Gniezno, w których zdobyły łącznie trzy "oczka".

Jako pierwsi do walki o mistrzowskie punkty przystąpili podopieczni Piotra Janusza. Młodzi gnieźnianie w ramach rozgrywek poznańskiej ligi okręgowej C1 trampkarza grupy 1 w sobotę 30 maja na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącym się przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego podejmowali zespół Wełnianki Kiszkowo.
Pojedynek, który miał dość wyrównanym przebieg zakończył się zwycięstwem drużyny KS Gniezno, która pokonała swojego rywala w stosunku 2:1. Wynik sobotniego spotkania został ustalony po pierwszej połowie a pierwszego gola zdobyli goście z Kiszkowa w 12 minucie obejmując nim prowadzenie w meczu 1:0. W 22 minucie było już jednak 1:1. Gola doprowadzającego do remisu w zespole KS Gniezno, zdobył Jakub Pawlak pokonując bramkarza gości w sytuacji sam na sam strzałem z 7 metra po wcześniejszym dograniu piłki w pole karne Wełnianki Kiszkowo przez Patyka Bartza. Drugą bramkę gnieźnianie na swoim koncie zapisali w 30 minucie. Tym razem bramkarza gości pokonał Dominik Stępniak, również w sytuacji sam na sam lokując futbolówkę w bramce przyjezdnych podobnie jak wcześniej Pawlak z 7 metra. W tym miejscu należy nadmienić iż przy drugim golu dla KS Gniezno, swój udział podobnie jak przy pierwszym miał Patryk Bartz, który po indywidualnej akcji obsłużył swojego kolegę z drużyny. W drugiej połowie biało-czerwoni mogli zdobyć jeszcze jednego gola lecz podyktowanego rzutu karnego w 60 minucie po faulu na Jakubie Pawlaku na bramkę nie zamienił w drużynie gnieźnieńskiej Patryk Bartz. A że więcej bramek obie drużyny w drugiej odsłonie sobotniego meczu nie zdobyły. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem KS Gniezno w stosunku 2:1.

Poznańska liga okręgowa C1 trampkarz grupa 1

KS Gniezno – Wełnianka Kiszkowo 2:1 (2:1)

bramki dla KS Gniezno: Jakub Pawlak, Dominik Stępniak

Skład trampkarzy KS Gniezno: Patryk Bartz, Artur Dubelt, Bogusz Grzeszczyk, Miłosz Laskowski, Aleksander Mikołajczak, Wojciech Mikołajczak, Jakub Pawlak, Hubert Pietrzak, Damian Rożek, Miłosz Walkowiak, Mateusz Wełnitz, Piotr Zdrojewski. Trener – Piotr Janusz.

Następny mecz trampkarze KS Gniezno, rozegrają dopiero 13 czerwca  w Gnieźnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiasta przy ulicy Strumykowej, podejmując w roli gospodarza o godzinie 12.00 zespół Pelikana Niechanowo. Tym meczem zakończą swoje rozgrywki poznańskiej lidze okręgowej C1 trampkarza grupy 1.

W ostatnia natomiast niedzielę maja o punkty ligowe w ramach rozgrywek poznańskiej ligi okręgowej B1 juniora młodszego grupy 1 walczyli podopieczni Bartosza Kapsy. Gnieźnianie tego dnia udali się do Kiekrza gdzie byli podejmowani przez swoich rówieśników z drużyny miejscowej Arki. Biało-czerwoni wyjazdu do Kiekrza nie zaliczą do udanego gdyż ulegli swojemu przeciwnikowi aż 7:1 przegrywając z nim już do przerwy 3:1. Jedynego gola dla gnieźnian w tym spotkaniu zdobył przy stanie 3:1 w pierwszej połowie Patryk Jarzyński.

Poznańska liga B1 junior młodszy grupa 1

Arka Kiekrz - KS Gniezno 7:1 (3:1)

bramka dla KS Gniezno : Patryk Jarzyński

Skład juniora młodszego KS Gniezno: Adrian Fiebig, Patryk Jarzyński, Piotr Kaźmierczak, Bartosz Kazmucha, Przemysław Kilichowski, Dawid Połatyński, Krzysztof Radkiewicz, Paweł Siwka, Jakub Smelkowski, Dominik Stempniak, Miłosz Warda, Daniel Załęski. Trener – Bartosz Kapsa .

Następny mecz juniorzy młodsi KS Gniezno, rozegrają 5 czerwca w Gnieźnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiasta przy ulicy Strumykowej, w którym podejmować będą o godzinie 19.00 zespół Warty Śrem.