Juniorzy Mieszka bliscy sprawienia dużej niespodzianki!

2014-09-21

Najlepszy mecz w Lidze Wielkopolskiej zagrali juniorzy starsi Mieszka Gniezno w sobotę 20 września na wyjeździe. Pomimo porażki 0-2 w Jarocinie z juniorami Jaroty, za ten występ biało-niebieskim należą się duże brawa. A gdyby lepiej nastawiony celownik miał Dominik Jabkiewicz to goście mogli sprawić dużą niespodziankę w pojedynku z wicemistrzem Wielkopolski.

Pierwsza połowa pomimo iż przebiegała pod dyktando gospodarzy, mogła i powinna zakończyć się przynajmniej jednobramkowym prowadzeniem gnieźnian. Dwukrotnie w 4 i 17 minucie Dominik Jabkiewicz znalazł się sam na sam z bramkarzem Jaroty ale nie przełożyło się to na bramki. Bliski zdobycia bramki był także Jakub Miemietz jednak minimalnie minął się z piłką a sytuację miał wyborną. Gospodarze nie potrafili zagrozić bramce Norberta Gawłowskiego w czym duża zasługa bardzo dobrze grającego w obronie kapitana zespołu Jakuba Miemitza.

Niestety, chwila nieuwagi na początku drugiej połowy zadecydował o porażce biało-niebieskich. Bramki stracone w 47 i 48 minucie ustaliły wynik meczu, choć kto wie jak potoczyłby się ten mecz gdyby grający bardzo dobry mecz Dominik Jabkiewicz wykorzystał w 49 minucie sytuację sam na sam z bramkarzem Jaroty ( już trzecią w tym meczu! ). Jeszcze w 82 Michał Kaczmarek przestrzelił z 5 metra po dośrodkowaniu Daniela Bartkowiaka z rzutu rożnego i pomimo ambitnej gry porażka gnieźnian stała się faktem.

Jednak coraz lepsza gra biało-niebieskich daje nadzieję że już za tydzień w pojedynku z Górnikiem Konin biało-niebiescy zapiszą na swoim koncie kolejne punkty.