Juniorzy młodsi KS Gniezno wygrywają z Juniorem Koziegłowy

2013-10-26

Wszystko chyba wróciło do normy. Po ubiegło tygodniowej porażce na szczecie ligowej tabeli gdzie zespół KS Gniezno uległ na własnym trenie Lechowi IV Poznań w stosunku 6:0, doznając tym samym pierwszej porażki w nowym sezonie. Podopieczni Roberta Cieślewicz po kolejne punkty udali się w sobotę 26 października do Koziegłów gdzie byli podejmowani przez miejscowy zespół Juniora. Wszyscy przed tym meczem zastanawiali czy biało-czerwoni zdołali otrząsnąć się po ostatniej porażce. Chyba tak bo spotkanie w Koziegłowach zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem juniorów młodszych KS Gniezno w stosunku 6:3.

Biało-czerwoni na prowadzenie 1:0 w Koziegłowach wyszli już w 9 minucie meczu, kiedy to bramkarza gospodarzy pokonał Kacper Woźny. W 17 minucie w meczu jednak był remis 1:1 a to za sprawą bramki zdobytej przez piłkarza z Koziegłów – Kamila Brycha. Podopieczni Roberta Cieślewicza, po raz drugi prowadzenie w meczu 2:1 objęli w 25 minucie po bramce zdobytej przez Jakuba Kolasińskiego. Ten sam zawodnik zdobywając trzecią bramkę dla swojej drużyny w 32 minucie, ustalił wynik pierwszej połowy 3:1 dla KS Gniezno. Po zmianie stron biało-czerwoni nie zwolnili tempa w zdobywaniu goli, których strzelili trzy tracąc przy okazji dwa. W 48 minucie na 4:1 podwyższył prowadzenie KS Gniezno w Koziegłowach – Mateusz Francuszkiewicz. Potem dwie bramki zdobyli gospodarze a ich strzelcem w zespole z Koziegłów okazał się w 51 i 53 minucie Mateusz Kuczyński. Zdobyte dwa gole przez gospodarzy zmniejszyły automatycznie prowadzenie KS Gniezno do 4:3.  Ostatnie słowo w sobotnim meczu należało jednak do juniorów młodszych KS Gniezno, którzy zdobywając dwie bramki w końcowych minutach meczu przypieczętowali swoje zwycięstwo nad zespołem gospodarzy w stosunku 6:3. Obie bramki w końcowych minutach meczu, które dały zwycięstwo drużynie KS Gniezno na swoim koncie w 55 oraz 58 minucie zapisał Mateusz Francuszkiewicz.

Kolejne spotkanie KS Gniezno, które będzie jednocześnie ostatnim meczem w rundzie jesiennej nowego sezonu 2013/2014 rozegra na wyjeździe 9 listopada, kiedy to będzie podejmowany przez Orlika Miłosław.

Skład KS Gniezno: Piotr Wdowczyk, Patryk Jarzyński, Kacper Woźny, Mateusz Francuszkiewicz, Paweł Siwka, Damian Sroczyński, Mikołaj Lewandowski,  Mateusz Sypniewski, Mateusz Pawłowski, Dawid Polatyński, Przemysław Kilichowski, Jakub Kolasiński, Adam Karoliński