Juniorzy Sklep Polski MKK Gniezno z kompletem zwycięstw awansowali do Półfinału Mistrzostw Polski U18 !!!

2017-04-11

W dniach 7-9 kwietnia juniorzy MKK Gniezno brali udział w Turnieju Ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Chociaż podopieczni Łukasza Staszkiewicza nie byli wymieniani w roli faworytów, zdołali jednak wygrać wszystkie mecze i awansować do Półfinału Mistrzostw Polski z pierwszego miejsca w „trudnej” grupie z zespołami: Novum ENEA Astoria Bydgoszcz, Asseco Gdynia oraz SMS Kuźnia Stalowa Wola.

W pierwszym meczu  7.04.2017 Gnieźnianie zmierzyli się w utytułowanym zespołem Asseco Gdynia. MKK było bardzo zmotywowane i skoncentrowane, co pozwoliło dobrze wejść w mecz. Widowisko jakie zawodnicy obu zespołów zgotowali zebranej publiczności, stało na bardzo wysokim poziomie. Sam fakt, że prowadzenie w tym meczu zmieniało się, aż 33 razy, świadczy, że żaden zespół nie zamierzał odpuszczać. Dobrym posunięciem okazało się zastosowanie przez gnieźnieński zespół obrony strefowej, która bardzo ograniczyło poczynania ofensywne przeciwników. Kluczowa dla ostatecznego wyniku okazała się 3 kwarta, w której udało się zbudować nawet 13-sto punktową przewagę, za sprawą bardzo dobrze spisujących się w ataku Kotwasińskiego, Leśniczaka i Banaszaka. Wprawdzie Asseco zdołało się podnieść i zniwelować straty, to jednak końcówka należała do MKK. Pewni na linii rzutów osobistych w ostatnich 2 min. byli Wietrzyński i Banaszak i ostatecznie MKK pokonuje zespół z Gdyni 87:81.

Sklep Polski MKK Gniezno : Asseco Gdynia  87 : 81   (27:26, 16:18, 23:12, 21:25)

Punkty dla MKK: Leśniczak 23, Kotwasiński 20, Banaszak 18 (4x3pkt), Sobkowiak 13 (4x3pkt), Wietrzyński 10, Kiełpiński 3 (1x3pkt), Sztyma 0, Maroszek 0, Milak 0, Lorek, Małkowski, Kubicki.

Drugiego dnia 8 kwietnia doszło do pojedynku z faworytem turnieju, zespołem gospodarza Novum Astorią Bydgoszcz. Początek spotkania należał zdecydowanie do graczy z Pierwszej Stolicy, którzy prowadzili już 18:4. Taki stan rzeczy nieco zaburzył koncentracje podopiecznych Staszkiewicza, jednak pierwszą odsłonę wygrali 23:18. W drugiej kwarcie MKK poprawiło jeszcze bardziej organizację gry, a dobra zespołowa koszykówka, otwierała pozycję na obwodzie dla Sobkowiaka i Banaszaka. Dzięki kontrolowaniu tempa akcji, do przerwy Gniezno prowadziło już 46:35. „Trójka” Leśniczaka na otwarcie 3 kwarty, podrażniła gospodarzy, którzy rzucili się do odrabiania strat. Niestety po raz drugi na tych zawodach MKK straciło kilkunastopunktową zaliczkę i musiało na nowo wchodzić w mecz. Novum niesione dopingiem kibiców, wyszło na 6-cio punktowe prowadzenie na początku czwartej kwarty, ale wtedy drużyna MKK pokazała charakter. Ciężar gry w ataku wziął na siebie Kotwasiński, który oprócz zdobywania punktów, kreował pozycję dla innych. Dobrą zmianę dał Maroszek. A w defensywie znowu zaskoczyliśmy przeciwnika obroną strefową. Po meczu walki MKK wygrywa z Novum 77:71 i już jest pewne pierwszego miejsca w grupie i awansu do Półfinałów Mistrzostw Polski.

Novum Astoria Bydgoszcz : Sklep Polski MKK Gniezno 71:77    (18:23, 17:23, 19:9, 17:22)

Punkty dla MKK: Wietrzyński 15, Banaszak 15 (3x3pkt), Kotwasiński 15, Sobkowiak 14 (3x3pkt), Leśniczak 11 (1x3pkt), Maroszek 7 (1x3pkt), Milak 0, Sztyma 0, Kiełpiński 0, Małkowski, Kubicki, Lorek.

W niedzielę 9 kwietnia naprzeciwko Gniezna stanęła najsłabsza w stawce drużyna Kuźni SMS Stalowa Wola. Trenerzy zdecydowali dać więcej czasu na parkiecie zmiennikom, którzy prawidłowo wywiązali się ze swoich zadań.  Mecz był od początku do końca kontrolowany przez ekipę Staszkiewicza, po której było widać już trudy turnieju, a co za tym idzie problemy z utrzymaniem właściwego skupienia. Nie lada wyczynem popisał się lider gnieźnieńskiego zespołu – Kotwasiński, który zaliczył w 25 min. triple-double 16 pkt., 12 zb, 10 as. 7 razy na dobrej skuteczności, zza łuku trafiał Sobkowiak, a Sklep Polski pokonał Stalową Wolę 72:50 przypieczętowując awans do dalszych rozgrywek.

Dnia 9.04.2017 Sklep Polski MKK Gniezno : Kuźnia SMS Stalowa Wola 72:50    (22:16, 17:13, 12:14, 21:7)

Punkty dla MKK: Sobkowiak 23 (7x3pkt), Kotwasiński 16, Leśniczak 16, Maroszek 5 (1x3pkt), Banaszak 5, Wietrzyński 3, Kiełpiński 2, Kubicki 2, Sztyma 0, Milak 0, Lorek 0, Małkowski 0.

Klasyfikacja końcowa turnieju w Bydgoszczy –  Ćwierćfinał Mistrzostw Polski U18:

Sklep Polski MKK Gniezno 3-0
Novum ENEA Astoria Bydgoszcz 2-1
Asseco Gdynia 1-2
SMS Kuźnia Stalowa Wola 0-3

Juniorzy Sklep Polski MKK Gniezno prezentowali na tym turnieju naprawdę ciekawą, skuteczną, ale przy tym niezwykle zespołową koszykówkę – co zresztą zostało zauważone przez organizatorów, którzy nagrodzili indywidualnie zawodników z Gniezna. I tak MVP Turnieju został Daniel Kotwasiński, a do Pierwszej Piątki zostali nominowani: Leśniczak i Sobkowiak. Gratulujemy chłopakom i całemu zespołowi awansu !!!