Juniorzy Sklep Polski MKK zmierza się z Trefl 1 LO Sopot

2022-02-05

Za niespełna dwie godziny koszykarzom juniora Sklep Polski MK Gniezno, przyjdzie zawalczyć o punkty w drugim dniu trwania turnieju 1/2 Młodzieżowego Pucharu Polaki U19 w Wrocławiu z kolejny rywalem.

Przypomnijmy że rozgrywki grupy A gdzie juniorzy Sklep Polski MKK Gniezno, rywalizują w półfinałach MPP wspólnie z zespołami WKK Wrocław, GTK Gliwice i Trefl 1 LO Sopot odbywają się od piątku 4 lutego i potrwają do niedzieli 6 lutego. Gospodarzem tych rozgrywek jest Wrocław a mecz odbywają się w hali WKK Sport Center mieszczącej się przy ulicy Czajcza 19.

Podopieczni Tomasza Konowalskiego, mają za sobą już pierwsze spotkanie w ramach 1/2 MPP U19. W piątek 4 lutego o pierwsze punkty turniejowe młodzi gnieźnianie rywalizowali z gospodarzem tych rozgrywek czyli zespołem WKK Wrocław. Spotkanie zakończyło się porażką młodych gnieźnian, którzy ulegli swojemu rywalowi wysoko bo aż 8749. O porażce juniorów Sklep Polski MKK Gniezno w meczu z WKK Wrocław zadecydowała pierwsza połowa, po której podopieczni Tomasza Konowalskiego przegrywali już 59:23 w kwartach 27:14 i 32:9. Druga część meczu w wykonaniu gnieźnian była znacznie lepsza. W prawdzie gnieźnianie i tą część meczu przegrali nieznacznie, lecz postawa podopiecznych Tomasza Konowalskiego na pakiecie była już zupełnie inna. Trzecią kwartę gnieźnianie rozstrzygnęli na swoją korzyść wygrywając ją 20:11 i w tym momencie było 70:43 dla WKK Wrocław. Ostatnia czwarta kwarta należała do gospodarzy, którzy wygrali ją 17:6 i cały mecz 87:49.

Teraz przed juniorami Sklep Polski MKK Gniezno, drugie spotkanie w ramach 1/2  MPP. W sobotę 5 lutego o godzinie 15.00 gnieźnianie zmierzą się z ekipa Trefla 1 LO Sopot. Z Kolei piątkowy rywal gnieźnian czyli WKK Wrocław o godzinie 17.30 podejmowany będzie przez ekipę GTK Gliwice.