Juniorzy starsi Mieszka bez porażki na własnym boisku!

2017-09-16

Juniorzy starsi gnieźnieńskiego Mieszka Gniezno, występujący w rozgrywkach pierwszej ligi wojewódzkiej A1 juniora podtrzymali miano niepokonanej drużyny na własnym stadionie.

Podopieczni Przemysława Urbaniaka, w sobotnie przedpołudnie 16 września  pokonali  na obiekcie przy ulicy Strumykowej zespół Centry 1946 Ostrów Wlkp. w stosunku 2:1 remisując z gośćmi do przerwy 1:1.  Był to trzeci mecz gnieźnian, po którym z własnego boiska schodzili niepokonani. Wcześniej biało-niebiescy ograli LKS Ślesin oraz Jarote Jarocin oba te spotkania wygrywając  po 4:0.

Przechodzą  jednak do tego co działo się w sobotnim spotkaniu pomiędzy Mieszkiem Gniezno a Centrą 1946 Ostrów Wlkp., w którym to gnieźnianie od pierwszych minut wypracowali sobie zdecydowana przewagę nad gośćmi. Podopieczni Przemysław Urbaniaka, już w 9 minucie mogli wyjść na prowadzenie jedną bramka gdyby sytuację sam na sam na sam z golkiperem przyjezdnych potrafił wykorzystać Adrian Krupka. A tak to młodzi piłkarze z Centry w 19 minucie zdobyli gola po którym, to oni niespodziewanie objęli prowadzenie 1:0. Ta stracona bramka przez gnieźnian podziałała na nich jak przysłowiowa płachta na byk. Co przyniosło efekt w 39 minucie kiedy to podopieczni Przemysław Urbaniak, po zdobyciu gola doprowadzili do stanu 1:1. Po rajdzie z piłką lewą stroną boiska w wykonaniu Oskara Wegnerskiego i dograniu jej w pole karne gości bramkarza Centry strzałem z 12. metra pokonał Jakub Hoffman. Jak się później okazało były to jedyne gole zdobyte przez obie ekipy w pierwszej połowie przez co zakończyła się ona remisem 1:1. Po zmianie stron, nadal inicjatywę w grze posiadali gnieźnianie co udokumentowali zdobyciem drugiego gola. W 68 minucie po akcji Adriana Kiełpińskiego i wymanewrowaniu przez niego trzech piłkarzy gości  gnieźnian na prowadzenie 2:1 wyprowadził zdobytą bramką Jakub Goździński. I mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji strzeleckich w wykonaniu gnieźnian, po których mogli podwyższyć swoje prowadzenie a takowe mieli Adrian Krupka czy Maksymilian Sikorski. Wynik do końca spotkania już nie uległ zmianie i Mieszko Gniezno przy Strumykowej pokonało zespól Centry 1946 Ostrów Wlkp. w stosunku 2:1.

Skład juniora starszego Mieszka Gniezno: Jakub Woźniak, Adrian Franczak, Jędrzej Adamski (57’ Jakub Goździński), Oskar Wegnerski, Tobiasz Garstka (46’ Maksymilian Sikorski), Adrian Krupka (90’ Bartosz Goździński), Jakub Hoffmann, Patryk Dudek, Piotr Kaźmierczak, Adam Kowalski (70’ Mateusz Rożek), Adrian Kiełpiński

Kolejne spotkanie mistrzowskie zespół juniora starszego Mieszka Gniezno, rozegra na wyjeździe w dniu 24 września w Kaliszu gdzie będzie podejmowany o godzinie 12 przez zespół miejscowej Calisi 14.