Juniorzy starsi Mieszka Carbon Gniezno na fali wznoszącej!

2014-05-26

Juniorzy starsi Mieszka Gniezno udowodnili, że kryzys formy mają już za sobą i odnieśli w minioną niedzielę 25 maja drugie z rzędu zwycięstwo. Tym razem biało-niebiescy pewnie pokonali juniorów Unii Swarzędz 3-1 po bramkach Kamila Pawłowskiego, Jakuba Deniza i Alana Polusa.

Największe emocje były jednak po meczu, kiedy to nie mogący pogodzić się z porażką goście próbowali zwyciężyć przy ,,zielonym stoliku" i postanowili sprawdzić tożsamość zawodników z Gniezna. Jak się okazało najmłodszy w ekipie Mieszka bramkarz Norbert Gawłowski (zastępujący kontuzjowanych Szymona Menza i Mikołaja Miczyńskiego) nie posiadał przy sobie legitymacji. Z pomocą przyszedł kolega z drużyny Nikodem Góralski, który.... pobiegł do domu Norberta i przyniósł wymagany dokument. Jednak niesmak z powodu zachowania zwłaszcza trenera gości pozostał.

Początek meczu nie zapowiadał łatwego zwycięstwa gospodarzy. Co prawda bliski otwarcia konta bramkowego był w 9 minucie Damian Pankowski ale jego strzał był minimalnie niecelny. W 16 minucie goście wyszli na prowadzenie 1-0. Błąd obrony gospodarzy i napastnik Unii wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Chwilę później powinien być już remis ale Nikodem Góralski nie trafił głową do bramki z 2 metrów po dośrodkowaniu Pankowskiego. Jednak w 23 minucie gnieźnianie doprowadzają do remisu. Bardzo dobrze zachował się Kamil Pawłowski, który wywalczył piłkę, minął bramkarza i pewnie skierował ją do bramki. Gospodarze poszli za ciosem i w 39 minucie wyszli na prowadzenie. Miłosz Świstowski długim podaniem uruchomił Jakuba Deniza, który pomimo ostrego kąta umieścił piłkę w siatce gości. W 43 minucie Patryk Waluszyński po bardzo ładnej akcji zespołowej znalazł się przed bramkarzem Unii jednak jego strzał poszybował nad poprzeczką gości.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali grę i od czasu do czasu stwarzali sobie dogodne sytuacje bramkowe. W 53 minucie Dominik Jabkiewicz zbyt długo zwlekał z decyzją czy strzelać czy podawać i został zablokowany przez wracającego obrońcę. W 64 minucie tym razem strzał głową Jabkiewicza po rzucie rożnym w wykonaniu Alana Polusa z 9 metra był minimalnie niecelny. W 66 minucie biało-niebiescy zdobywają trzecią bramkę. Obrońca Unii zagrał piłkę ręką w polu karnym po wrzutce Jabkiewicza a pewnym wykonawcą ,,jedenastki" okazał się Alan Polus. Jeszcze w końcówce meczu w idealnej sytuacji znalazł się Jakub Miemietz, którego strzał głową po znakomitym dośrodkowaniu Szymona Menza był minimalnie niecelny.

Profesjonalna drukarnia cyfrowa i offsetowa - Gniezno

Mieszko Gniezno - Unia Swarzędz  3-1 ( 2-1 )

bramki: Kamil Pawłowski 23', Jakub Deniz 39', Alan Polus 66' k.

Mieszko Gniezno: Norbert Gawłowski - Miłosz Świstowski, Jakub Miemietz, Tobiasz Kolanko (60 Dawid Łucki), Nikodem Góralski - Jakub Januchowski (46 Dominik Jabkiewicz), Krystian Jabłoński, Patryk Waluszyński ( 80 Szymon Menz), Damian Pankowski (85 Adrian Łucki) - Kamil Pawłowski (46 Alan Polus), Jakub Deniz (70 Daniel Bartkowiak)

8.   Sparta Szamotuły 10 8 18 - 28 -10

Teraz Juniorów Mieszka czeka dwutygodniowa przerwa a 7 czerwca wyjeżdżają do Szamotuł na mecz ze Spartą.