Juniorzy starsi Mieszka Gniezna nadal są niepokonani!

2015-09-14

Nadal bez straty punktów w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej grypy A w nowym sezonie 2015/2016 są juniorzy starsi Mieszka Gniezno.

Podopieczni Przemysława Urbaniaka, piąty komplet trzech punktów z rzędu zapisali na swoim koncie w niedzielę 13 września w meczu na szczycie ligowej tabeli . Gnieźnianie prowadzący w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej w swojej grupie wiekowej podejmowali na własnym boisku przy ulicy Strumykowej trzecią ekipę rozgrywek zespół Lidera Swarzędz. Zgodnie  z przewidywaniami przedmeczowymi biało-niebiescy niedzielne spotkanie rozstrzygnęli na swoją korzyść ogrywając zespół Lidera Swarzędz w stosunku 4:0.

Młodzi gnieźnianie prowadzenie w meczu objęli w 17 minucie. Gola dającego prowadzenie biało-niebieskim 1:0 nad swoim rywalem zdobył Marek Sanok. W 35 minucie podopieczni Przemysława Urbaniaka, podwyższyli swoje prowadzenie nad zespołem z Swarzędza do 2:0. Tym razem autorem bramki dla biało-niebieskich okazał się Michał Kaczmarek, umieszczając piłkę w bramce swojego rywala w zamieszaniu w polu karnym gości po przelobowaniu jej zarówno przez obrońców jak i bramkarza z Swarzędza. A że więcej goli w pierwszych czterdziestu pięciu minutach obie drużyny nie zdobyły. To pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem juniorów starszych Mieszka Gniezno w stosunku 2:0.

Swoje zdecydowane zwycięstwo nad zespołem Lidera Swarzędz a piąte z rzędu juniorzy starsi Mieszka Gniezno, przypieczętowali w drugiej połowie niedzielnego meczu. W tej części gry podopieczni Przemysława Urbaniaka, zaaplikowali swojemu rywalowi kolejne dwa gole nie tracąc przy okazji żadnego. Zaraz po wznowieniu gry w 46 minucie trzecią bramkę dla gnieźnian podwyższając tym samym ich prowadzenie do 3:0 zdobył Mikołaj Danielewicz wykorzystując dograną piłkę w pole karne gości przez Marka Sanoka. Wynik końcowy meczu na 4:0 dla juniorów Mieszka Gniezno ustalił natomiast w ekipie gnieźnieńskiej Adrian Krupka, po indywidualnej akcji i sytuacji sam na sam z bramkarzem gości z 8. metra. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem juniorów starszych Mieszka Gniezna, którzy pokonali swoich rówieśników Lidera Swarzędz w stosunku 4:0.

Skład juniorów starszych Mieszka Gniezno: Miczyński, Siwka, Śmiłowski, Franczak, Warsiński, Dawid Urbaniak, Dudek, Sanok, Danielewicz, Kaczmarek, Kaźmierczak

Rezerwowi: Łuszczyński, Śliwiński, Połatyński, Krupka, Hoffmann, Łapiński, Napierała

Kolejne spotkanie zespół juniorów starszych Mieszka Gniezno w sobotę 19 września na wyjeździe gdzie o godzinie 10.00 podejmowany będzie przez swoich rówieśników z drugiego zespołu Lecha Poznań.