Juniorzy starsi Mieszka Gniezno coraz bliżej Grupy Mistrzowskiej!

2013-10-21

Skromne, ale bardzo ważne zwycięstwo odnieśli juniorzy starsi Mieszka Gniezno w niedzielę 20 października. Biało-niebiescy w meczu ,, na szczycie" gr.1 pokonali Lechię Kostrzyn 1-0 po bramce Dominika Jabkiewicza w 39 minucie gry. Po tym zwycięstwie gnieźnianie są już bardzo blisko awansu do Grupy Mistrzowskiej, jednak o wszystkim rozstrzygnie mecz za dwa tygodnie z Unią Swarzędz.

Pierwszą połowę znakomicie taktycznie zagrali juniorzy Mieszka całkowicie odcinając od piłki ofensywnych zawodników gości a sami od czasu do czasu zagrażając bramce Lechii Kostrzyn. W 20 minucie po rzucie wolnym w wykonaniu Damiana Pankowskiego minął się z piłką bramkarz gości a strzelający praktycznie z linii bramkowej Jakub Miemietz podał piłkę w ręce bramkarza! Trudno wyobrazić sobie lepszą sytuację bramkową. Na szczęście w 39 minucie Dominik Jabkiewicz wykorzystał znakomite podanie Damiana Pankowskiego i z ostrego kąta pokonał bramkarza Lechii. W ostatniej minucie pierwszej połowy szansę podwyższenia miał jeszcze ponownie Miemietz ale jego strzał głową był minimalnie niecelny.

Fatalnie dla juniorów Mieszka mogła rozpocząć się druga połowa, gdyż błąd w kryciu przy rzucie rożnym popełniła obrona Mieszka, ale strzał głową zawodnika Lechii był na szczęście minimalnie niecelny. Goście próbowali odrobić straty, zwłaszcza środkowy obrońca Lechii stwarzał dużo problemów defensywie Mieszka. Jednak to biało-niebiescy mogli i powinni zdobyć kolejne bramki a tych najlepszych okazji nie wykorzystali w 60 minucie Jabkiewicz oraz w 67 i 81 Jakub Deniz przegrywając pojedynki sam na sam z bramkarzem gości.

Warte odnotowania jest, że był to już czwarty mecz z rzędu juniorów Mieszka bez straty bramki a jeszcze wiosną gra defensywna była piętą achillesową  juniorów Mieszka.

Mieszko Gniezno - Lechia Kostrzyn 1-0 ( 1-0 )

bramka: Dominik Jabkiewicz

Mieszko Gniezno: Szymon Menz - Dawid Łucki, Hubert Zacholski, Jakub Miemietz, Miłosz Świstowski - Dominik Jabkiewicz ( 65 Jakub Januchowski ), Damian Garstka, Patryk Waluszyński ( 85 Jakub Mruk ), Damian Pankowski ( 84 Adrian Łucki ) - Kamil Pawłowski ( 46 Alan Polus ), Jakub Deniz ( 77 Patryk Miemietz ) bez gry: Norbert Gawłowski