Juniorzy starsi Mieszka kończą rundę jesienną porażką

2017-11-12

Piłkarze drużyny juniora starszego Mieszka Gniezno, podobnie jak i młodsi koledzy z pozostałych zespołów młodzieżowych klubu z ulicy Strumykowej w weekend 11-12 listopada zakończyli walkę o punkty ligowe w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 prowadzonych przez WZPN w Poznaniu.

W ostatnim meczu tej jesieni pierwszej Ligi Wojewódzkiej A 1junioia starszego podopieczni Przemysława Urbaniaka,  podejmowali w niedziele 12 listopada na boisku że sztuczną nawierzchnią trawiastą wicelidera tabeli Polonię 1912 Leszno. Spotkanie mimo bardzo zaciętego jego przebiegu zakończyło się niestety porażką zespołu juniora starszego Mieszka Gniezno w stosunku 0:1. Wynik końcowy meczu został ustalony w pierwszej czterdziestu pięciu minutach. Goście bramkę na wagę zwycięstwa oraz trzech punktów zdobyli w 40 minucie obejmując tym samym prowadzenie nad zespołem z grodu Lecha w stosunku 1:0. Jak się później okazało z przebiegu całego spotkania wynik nie uległ już zmianie do samego końca chociaż gnieźnianie dążyli do zdobycia gola dającego im wyrównanie. Bramka jednak dla zespołu prowadzonego przez Przemysława Urbaniaka, nie została zdobyta gdyż ataki mieszkowców kończyły się najczęściej przed polem karnym gości. Gnieźnianie na półmetku zmagań zajmują ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów.

Teraz zespół juniora starszego czeka okres roztrenowania a następnie przerwą w treningach, która potrwa aż do stycznia 2018 roku kiedy to gnieźnianie rozpoczną przygotowania do rundy rewanżowej.

Skład juniora starszego Mieszka Gniezno: Jakub Woźniak - Maksymilian Sikorski (88 Bartosz Goździński), Patryk Dudek, Adrian Franczak, Adrian Kiełpiński, Mateusz Krupka, Jakub Olejniczak (58 Szymon Klimacki), Piotr Kaźmierczak, Jakub Hoffmann, Oskar Wegnerski, Jakub Goździński (46 Miłosz Walkowiak)