Juniorzy starsi Mieszka ogrywają zdecydowanie Helios Czempin

2017-04-20

Szóste spotkanie mistrzowskie w ramach rozgrywek wiosennych w 1 lidze wojewódzkiej juniora trwającego sezonu 2016/2017 mają za sobą juniorzy starsi Mieszka Gniezna.

Przeciwnikiem podopiecznych Przemysław Urbaniaka, we wtorek 18 kwietnia zaraz po świętach Wielkanocnych, była na własnym trenie ekipa Heliosa Czempin. Spotkanie, które przebiegało od początku do końca pod dyktando gnieźnian zakończyło się ich zdecydowanym zwycięstwem w stosunku 6:1. O  przewadze młodych mieszkowców nad swoim rywalem we wtorkowym meczu może świadczyć fakt, iż na przerwę schodzili oni prowadząc po pierwszych czterdziestu pięciu minutach z swoim rywalem już 3:0. Gola otwierającego wynik meczu i dającego prowadzenie 1:0 gnieźnianom zdobył w 12 minucie Tobiasz Garstka po zgraniu piłki przez Adriana Krupkę, który strzałem z 12. metra pokonał golkipera gości. Następnie na 2:0 podwyższył prowadzenie biało-niebieskich po stałem fragmencie gry zdobytą bramką w 17 minucie Piotr Kaźmierczak. A wynik pierwszej połowy wtorkowego meczu na 3:0 dla mieszkowców ustalił w 31 minucie po pewnie wykonanym rzucie karnym Paweł Siwka. Po zmianie stron młodzi gnieźnianie zaaplikowali swojemu rywalowi kolejne trzy gole tracąc przy okazji jednego. W 51 minucie czwarte celne trafienie do bramki drużyny z Czempina, zanotował na swoim koncie po zespołowej akcji całej drużyny pokonując strzałem z 16. metra bramkarza przyjezdnych w ekipie Mieszka Gniezno – Mikołaj Danielewicz. W 56 minucie goście zdobyli jedynego gola w całym meczu po podyktowanym rzucie karnym na ich korzyść, którym zmniejszyli tym samym prowadzenie gospodarzy do 4:1. Ostatnie jednak słowo w wtorkowym spotkaniu należało do podopiecznych Przemysława Urbaniaka. W 63 minucie gnieźnianie zdobyli piątą bramkę przez co prowadzili już 5:1. Gola na swoim koncie w ekipie gnieźnieńskiej zapisał Tomasz Kaźmierczak, który po dograniu piłki w pole karne gości przez Mikołaja Danielewicza wyszedł sam na sam z golkiperem z Czempina, pakując mu z stoickim spokojem futbolówkę w jego bramce z najbliższej odległości. Wynik końcowy meczu na 6:1 na korzyść Mieszka Gniezno, ustalił w 69 minucie Radosław Śmigowski, który po minięciu bramkarza gości posła piłkę z najbliższej odległości do pustej bramki swojego rywala.

Mieszko Gniezno – Helios Czempin 6:1 (3:0)

Bramki dla Mieszka: Tobiasz garstka, Piotr Kaźmierczak, Paweł Siwka, Tomasz Kaźmierczak, Radosław Śmigowski

Skład juniora starszego Mieszka Gniezno: Mikołaj Miczyński (80’ Wiktor Stachowiak), Piotr Kaźmierczak, Paweł Siwka (46’ Jakub Olejniczak), Adrian Franczak, Adrian Kiełpiński, Adrian Krupka (46’ Tomasz Kaźmierczak), Tobiasz Garstka (80’ Patryk Dudek), Dawid Połatyński, Maksymilian Sikorski (46’ Mikołaj Danielewicz), Jakub Hoffmann, Radosław Śmigowski (80’ Mateusz Rożek).

Następne spotkanie mistrzowskie zespół juniora starszego Mieszka Gniezno, rozegra w niedzielę 23 kwietnia na wyjeździe kiedy to będzie o godzinie 11.00 podejmowany przez swoich rówieśników Górnika Konin.