Juniorzy starsi Mieszka pokonali seniorów Piasta Łubowo

2018-03-11

Juniorzy starsi gnieźnieńskiego Mieszka mają za sobą ostatnie tej zimy spotkanie kontrolne w ramach przygotowań do rundy rewanżowej w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej A 1 juniora starszego sezonu 2017/20218. W niedzielny wieczór 11 maca podopieczni Przemysława Urbaniaka pokonali A-klasowego Piasta Łubowo 4:2.

Aż pięć z sześciu goli, które padły na boisku przy ulicy Strumykowej zgromadzeni kibice oglądali w pierwszej części. Zaczęło się już w 3 minucie kiedy to arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy, a na bramkę zamienił go Jakub Hoffmann. Łubowian strata bramki nie podłamała i w kolejnych fragmentach byliśmy świadkami wyrównanego pojedynku. W 18 minucie do remisu doprowadził Filip Adamski, który w pojedynku sam na sam nie dał szans Dominikowi Nowickiemu. W kolejnych minutach niespodziewanie Piast narzucił swój styl gry i kilkukrotnie w polu karnym Mieszka było bardzo groźnie. Na szczęście skutecznymi interwencjami popisał się Dominik Nowicki i gościom nie udało się zdobyć drugiego gola. Ostatni kwadrans pierwszej odsłony to już przewaga biało-niebieskich, którzy zdobyli trzy bramki. Najpierw po centrze z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Michał Dreczkowski i strzałem głową pokonał Mikołaja Kidawę, a następnie do siatki rywala trafili Bartosz i Jakub Goździńscy. Tym samym pierwsza połowa tego sparingu zakończyła się prowadzeniem juniorów Mieszka 4:1.

W drugiej odsłonie mecz był wyrównany, do momentu kiedy trener Przemysław Urbaniak, nie wymienił niemal całej jedenastki. W ostatnich minutach przewagę uzyskał Piast i efektem tego był rzut karny, który w 82 minucie na bramkę zamienił Patryk Kanclerz. Ostatecznie spotkanie to zakończyło się wygraną juniorów Mieszka 4:2 i był to ostatni sprawdzian formy gnieźnian przed rozpoczynającymi się za dwa tygodnie rozgrywkami w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Starszych. Pierwszym rywalem biało-niebieskich w rywalizacji ligowej będzie w Gnieźnie zespół Pogoni Łobżenica.

Bramki: Jakub Hoffmann (3 z karnego), Michał Dreczkowski (32), Bartosz Goździński (37), Jakub Goździński (40) - dla Mieszka, Filip Adamski (18), Patryk Kanclerz (82 z karnego) - dla Piasta

Skład juniora starszego Mieszko Gniezno: Dominik Nowicki (70 Jakub Połatyński), Piotr Kaźmierczak, Michał Dreczkowski (66 Wojciech Wachowski), Miłosz Walkowiak (69 Mateusz Sekulski), Adrian Kiełpiński, Adrian Krupka (60 Jędrzej Adamski),  Tobiasz Garstka (75 Dawid Tymosz), Jakub Hoffmann (63 Jakub Olejniczak), Jakub Goździński (70 Mateusz Rożek), Maksymilian Sikorski (55 Szymon Klimacki), Bartosz Goździński (75 Michał Nowicki)

Skład Piasta  Łubowo: Oskar Kidawa - Arkadiusz Wiśniewski, Łukasz Reszelewski, Aleks Markiewicz, Michał Kanclerz - Yura Mazur, Patryk Kanclerz, Kamil Maciejewski - Sławomir Kasprzak, Filip Adamski, Maciej Adamski. Z ławki wchodzili: Kamil Berka, Mariusz Jabkiewicz, Adrian Wachoń, Miłosz Kasprzyk, Testowany 1

Mieszko Gniezno/ foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego meczu - TUTAJ